Novak Djokovic. — © EPA-EFE
Novak Djokovic voorbij Matteo Berrettini naar halve finales op US Open
Novak Djokovic heeft de halve finale bereikt van de US Open. De Servische nummer 1 van de wereld versloeg de Italiaan Matteo Berrettini, als zesde geplaatst, in vier sets: 5-7, 6-2, 6-2 en 6-3.
Berrettini begon sterk en dwong de toernooifavoriet tot het maken van fouten in de eerste set. Bij 5-5 brak de Italiaan de service en pakte na 77 minuten de eerste set. Daarna ging Djokovic veel constanter spelen en maakte hij amper nog onnodige fouten, terwijl de Italiaan zijn niveau van de eerste set niet kon vasthouden.
De wedstrijd was een reprise van de finale op Wimbledon. Toen won Djokovic ook in vier sets en pakte hij zijn 20ste grandslamtitel. Mocht hij het toernooi winnen, dan wordt hij recordhouder met 21 grandslamzeges. Roger Federer en Rafael Nadal hebben net als Djokovic 20 titels.
In de halve finale neemt Djokovic (34) het op tegen de tien jaar jongere Alexander Zverev. De als vierde geplaatste Duitser won eenvoudig van zijn Zuid-Afrikaanse leeftijdgenoot Lloyd Harris in 7-6 (6), 6-3 en 6-4.
Matteo Berrettini. — © AFP
Beste van Plus
LEES OOK
Waarom Novak Djokovic nu echt de allerbeste tennisser aller tijden is (al is op één vlak de strijd toch nog niet helemaal beslecht)
Australian Open nummer 10! Tiebreakkoning Novak Djokovic maakt komaf met Stefanos Tsitsipas en pakt zijn 22ste Grand Slam
Stefanos Tsitsipas moet in Melbourne ’het onmogelijke’ presteren tegen recordwinnaar Novak Djokovic
Wie houdt hem in godsnaam van zijn tiende eindzege? Novak Djokovic in plankgas richting tiende finale op de Australian Open
Novak Djokovic hoopt zijn vader zondag wel in stadion te zien voor finale Australian Open
Bekijk
Hoofdpunten
Southampton laat Onuachu (nog) niet los: spannende slotdag van wintermercato in Genk
Top van de voetbalbond in Duitsland voor nieuwe bondscoach: Domenico Tedesco is favoriet, Peter Bosz de nummer twee
Enkel de aankondiging ontbreekt nog: Dante Vanzeir met succes door medische testen bij New York Red Bulls
Jong Genk speelt thuiswedstrijd tegen SK Beveren… in Beveren én zonder fans: “Geen enkel team stelde zich flexibel op”
Elke donderdag Dimitri Van den Bergh op tv: ‘The DreamMaker’ krijgt uitnodiging voor prestigieuze Premier League
KRC Genk versterkt zich met energieke Nigeriaan Christian Akpan