Ben Weyts — © BELGA
Minister van Dierenwelzijn Ben Weyts bezorgt leeuwen in Antwerpse Zoo nieuw speeltje
In de Zoo Antwerpen heeft Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts (N-VA) het leeuwengezin van de dierentuin een nieuw speeltje bezorgd naar aanleiding van Werelddierendag. De leeuwen, waaronder drie welpjes, beschikken voortaan over een “bungeekoord” waaraan de verzorgers een karkas hangen. De dieren kunnen (of moeten) op die manier wat meer aan beweging doen om aan hun kost te komen.
Weyts werd maandag vergezeld door Antwerps burgemeester Bart De Wever en schepen van Dierenwelzijn Els van Doesburg (allebei N-VA). Zoo-directeur Dries Herpoelaert en twee verzorgers begeleidden hen tot in het leeuwenperk - vanzelfsprekend wanneer de leeuwen zelf veilig binnen zaten. Met enige moeite kon Weyts het nieuwe speeltje ophangen aan een paal terwijl De Wever en van Doesburg wat vlees voor de leeuwenwelpjes op de grond legden. Wanneer iedereen weer in veiligheid was, mochten de leeuwen hun traktatie verorberen. Leeuwin Tasa toonde ook al wat interesse in het bungeekoord, maar het karkas eraf halen lukte nog niet meteen.
“Het bungeekoord is heel welkom”, zegt Ilse Segers van Zoo Antwerpen. “Met dit soort speeltjes zorgen we ervoor dat onze dieren net als in het wild iets meer moeite moeten doen om aan hun voedsel te geraken. Het houdt hen bezig en brengt hen in beweging.”
Beste van Plus
LEES OOK
Zo willen dierentuinen vervijfvoudiging (!) van energiekosten counteren “zonder aan dierenwelzijn te raken”
Schattige beelden tonen hoe ook ‘brave dieren’ in Antwerpse Zoo heel wat lekkers krijgen van de Sint
Primeur voor Antwerpse zoo “na jaren in spanning af te wachten”: dierentuin verwelkomt vier Cubaanse rotsleguanen
Antwerpse Zoo verwelkomt okapikalfje: “Mooi diertje met grote flapoortjes”
Nijlpaard Hermien wordt 42 en geniet van monddouche in de Zoo
Bekijk
Hoofdpunten
Fietser René uit Beringen sterft zes dagen na aanrijding aan embolie, bestuurster staat terecht
FGP Limburg arresteert meerdere cybercriminelen en haalt 200 frauduleuze sites offline
Frankrijk vreest dat eigen tanks ‘vergiftigd geschenk’ voor Oekraïne zijn
Hasselts topmodel Hannelore Knuts jurylid in reboot ‘Belgium’s Next Top Model’: “Ook voor hem en hen”
Zeker zeven doden en meerdere gewonden door Palestijnse schutter in synagoge in Jeruzalem
Politie massaal ter plaatse in Deurne: “Lichaamsdelen gevonden in kelder”