© AFP
Aantal mensen die honger lijden sterk gestegen, meldt Wereldvoedselprogramma
Het aantal mensen die wereldwijd op de rand staan van een hongersnood is gestegen tot 45 miljoen. Zij zijn het slachtoffer van de acute voedselonzekerheid die in heel de wereld sterk is toegenomen, meldt het Wereldvoedselprogramma (World Food Program, WFP) van de Verenigde Naties.
Begin dit jaar waren er volgens het WFP nog 42 miljoen mensen die hongersnood riskeerden. De stijging komt er na een evaluatie van de voedselzekerheid, waaruit blijkt dat in Afghanistan 3 miljoen mensen extra honger lijden. Het Wereldvoedselprogramma biedt hulp aan bijna 23 miljoen mensen in Afghanistan.
“Tientallen miljoenen mensen staan op de rand van de afgrond. Het aantal mensen in acute hongersnood is gestegen door conflicten, de klimaatverandering en Covid-19” aldus WFP-directeur David Beasley.
“De brandstofprijzen stijgen, de prijzen van voedingsproducten stijgen pijlsnel, meststoffen zijn duurder. Al die factoren wakkeren een nieuwe crisis aan zoals die in Afghanistan vandaag, of de noodsituaties die al langer aan de gang zijn zoals in Jemen en Syrië”, aldus de directeur nog.
7 miljard nodig
De prijs voor het voorkomen van hongersnood in de wereld bedraagt vandaag 7 miljard dollar, tegenover 6,6 miljard dollar begin dit jaar. Men moet er bovendien rekening mee houden dat de traditionele financieringsbronnen overbevraagd zijn.
Volgens het WHP moeten de families die te kampen hebben met acute voedselonzekerheid “verwoestende keuzes” maken, zoals het uithuwelijken van hun kinderen op een veel te jonge leeftijd, hen weghalen van school of hen insecten of bladeren te eten geven. Volgens nieuwsberichten uit Afghanistan zouden families gedwongen worden om hun kinderen te verkopen om te kunnen overleven.
In Afghanistan brengt de droogte in combinatie met de ineenstorting van de economie de bevolking in de problemen, terwijl in burgeroorlogland Syrië 12,4 miljoen mensen niet weten wanneer ze hun volgende maaltijd krijgen. En ook in Ethiopië, Haïti, Somalië, Angola, Kenia en Burundi heerst acute hongersnood.
Kiev en Moskou geven elkaar ook tijdens VN-Veiligheidsraad de schuld van vernietiging dam
Miljard mensen blootgesteld aan cholera, “pandemie van de armen” volgens VN
Verenigde Naties “voorzichtig optimistisch” over nieuw staakt-het-vuren in Soedan
VN waarschuwt: “Weerfenomeen El Niño kan dit jaar recordtemperaturen veroorzaken”
“Staakt-het-vuren van zeven dagen in Soedan”
Perenaar (34) veroordeeld voor dood Serena (25) uit Lommel: “Hij zal levenslang met een schuldgevoel zitten”
Straf! Jago Geerts maakt 21 dagen na polsbreuk en operatie al comeback
Is beruchte Hasselaar (22) spilfiguur in drugshandel gevangenis Hasselt? Advocaten richten pijlen op politieonderzoek
Brandweerkapitein op rust zoekt persoon die hem bijstond na fietsongeval: “Dankzij Niels voelde ik mij niet alleen”
Kan de stof taurine, die in vlees en energiedrank zit, ons langer doen leven?
“Dit is Europol, u staat op onze lijst met gezochte mensen”: meer meldingen van verdachte telefoons oplichters