
Archiefbeeld — © AP
Cypriotische politie vuurt waarschuwingsschoten af om migranten uit elkaar te drijven
De oproerpolitie van Cyprus heeft dinsdagavond waarschuwingsschoten gelost om een groep van ongeveer 200 migranten in de badplaats Paphos uiteen te drijven. Op bijna hetzelfde ogenblik waren er volgens de politie rellen tussen bewoners in een opvangcentrum in de buurt van de hoofdstad Nicosia.
In beide gevallen werden politieagenten met stenen bekogeld. Verschillende mensen werden opgepakt, verklaarde politiewoordvoerder Christos Andreou woensdagochtend aan de radiozender RIK. De oorzaken van de rellen zijn onduidelijk, zei hij.
Bewoners van de wijk Chloraka klagen dat zich daar een soort getto gevormd is, waar honderden migranten wonen en de politie de controle heeft verloren, meldden Cypriotische media.
Cyprus heeft andere EU-lidstaten al herhaaldelijk gevraagd om migranten over te nemen. Alleen al in oktober en november van vorig jaar zijn volgens de minister van Binnenlandse Zaken Nikos Nouris 4.000 migranten op het eiland aangekomen. In verhouding tot het bevolkingsaantal had Cyprus volgens statistieken van de EU de meeste asielaanvragen in 2020.
LEES OOK
Ze beschuldigde twaalf rijkeluiszonen van verkrachting, maar werd zelf veroordeeld
Cash geld, twee Rolexen en hemden: hoe Van Holsbeeck bijverdiende op vier Veljkovic-transfers
Dit standbeeld maakt heel wat los op sociale media, en je raadt waarschijnlijk al waarom
Noord-Cyprus wil spookstadje Varosha heropenen, dat symbool staat voor nationaal conflict
Zware bosbrand op Cyprus na 48 uur onder controle, vier mensen omgekomen
Meest bekeken video's
Lees meer
VOOR ABONNEES
Niet te Missen
Na ongeluk met drie gewonden in Sprookjesbos: “Attractie drie maanden geleden nog goedgekeurd”
Ook clubs zijn eruit: Wouter Vrancken nieuwe trainer van KRC Genk
Autoriteiten bekennen na kritiek op bloedbad Texas: “Verkeerde beslissing om klaslokaal niet meteen binnen te vallen”
Diepenbekenaar rijdt fiets stuk op gespannen metserskoord: “Koord niet door aannemer geplaatst”
Karista wint ‘The Voice Kids’: “Podium is mijn tweede thuis”
Meest Recent
Parlement Centraal-Afrikaanse Republiek stemt voor afschaffing doodstraf
ROLAND-GARROS. Topfavorieten walsen over de tegenstand: Alcaraz met sprekend gemak voorbij Korda, ook Djokovic en Nadal eenvoudig door
UEFA laat clubs uit Oekraïne en Wit-Rusland voorlopig niet meer tegen elkaar voetballen: “Veiligheid kan niet gegarandeerd worden”
Karista wint ‘The Voice Kids’: “Podium is mijn tweede thuis”
Thomas Pieters sluipt top 20 binnen in Dutch Open
GEPROEFD. In Stad 10 worden we van onze sokken geblazen door jonge chef
PODCAST. Hoe de bril van Stijn Meuris een optreden van Noordkaap in de war stuurde
Onze tv-tips: boerderijdrama, kwajongens en ware liefde
Doe mee met de Goesting Fietschallenge!
FIETSEN. Van wijngaarden tot mergelgroeven, een fijne rit door Haspengouw