
© BELGA
Koning Filip verleende zes keer gratie in 2021
Koning Filip heeft vorig jaar zes keer gratie verleend, zo blijkt maandag uit navraag bij FOD Justitie. In 2019 ging het nog om twee toekenningen. Het cijfer fluctueert van jaar tot jaar.
De koning scheldt opgelegde straffen kwijt op voordracht van de minister van Justitie. Over de reden van individuele gratieverleningen wordt geen volledige informatie verstrekt. Maar meestal scheldt de koning verkeersmisdrijven kwijt waarbij er geen sprake is van dronkenschap, vluchtmisdrijf of slachtoffers.
Afgelopen jaar hebben 1.095 mensen een verzoek tot gratie ingediend, dat zijn er 80 meer dan in 2020. Hiervan was 58 procent Franstalig en 42 procent Nederlandstalig. Van de zes toegekende dossiers, zijn er dan ook vier in het Frans en twee in het Nederlands. Dat beperkte overwicht is het gevolg van de personeelsbezetting van de dienst. Gedurende zes maanden was er slechts een Nederlandstalige dossierbeheerder beschikbaar. De dienst behandelde bovendien ook iets meer dossiers in 2021.
“De cijfers zijn licht gestegen ten opzichte van 2020, waarin het aantal ingediende verzoeken door de coronacrisis wat afnam”, zegt Sharon Beavis van FOD Justitie. Volgens Beavis ging de helft van de verzoeken over boetes en verbeurdverklaringen. Daarna volgden de gevangenisstraffen (35 procent) en rijverboden (15 procent), een trend die vergelijkbaar is met eerdere jaren.
In vier gevallen ging het om veroordelingen voor verkeersinbreuken. De twee andere veroordelingen gingen over drugsfeiten. Vier keer werd een boete (volledig of deels) kwijtgescholden of uitgesteld en twee keer werd een rijverbod uitgesteld of beperkt.
LEES OOK
ROYALS. Prinses doet koopjes online, geen feestjes meer voor de Queen en een lookalike van Kate Middleton
Veel wind, veel geschiedenis en veel liefde: zo zag dag twee eruit van het staatsbezoek van ons koningspaar aan Griekenland
De kledingwissel en de beschermengelen van Mathilde: bezoek van koningspaar aan Griekenland levert opvallende momenten op
Filip op bezoek in het land waar hij ook koning had kunnen zijn
Koning Filip bedankt Sciensano voor “uitstekend werk” van voorbije twee jaar
Meest bekeken video's
Lees meer
VOOR ABONNEES
Niet te Missen
Droogte laat zich voelen: nu al schade voor Limburgse landbouw en natuur
Tientallen bestuurders met gsm in de hand verliezen rijbewijs: “Komen veel tranen bij kijken”
Brouns en Mertens leggen eed af na boerenprotest tegen stikstofakkoord
De beschuldigen op proces-Aquino geprofileerd: van narcistische calimero tot zwakbegaafde pispaal
Moet je stekkers uittrekken, mag je douchen en andere vragen over onweer
Meest Recent
Mag energieleverancier mijn contract beëindigen of aanpassen? Al meer dan 4.000 klachten dit jaar
Eintracht Frankfurt wint Europa League na verlengingen en strafschoppen, Aaron Ramsey antiheld bij Rangers
Streekproductenmarkt bij de Jambrouwerij in Val-Meer op zondag 22 mei
Lees hier alle verslagen van de eindronden in het Limburgse voetbal
Agendapunten voor de gemeenteraad van donderdag 19 mei
Doe mee met de Goesting Fietschallenge!
FIETSEN. Van wijngaarden tot mergelgroeven, een fijne rit door Haspengouw
Fietstip van een peloton rockers: 50 km door Haspengouw via knooppunten
De Limburgse Wandelchallenge: op safari in Bosland, op zoek naar de ‘big five’
Filmtip: beste actrice in Cannes speelt ‘The Worst Person in the World’ op het witte doek