
© Hollandse Hoogte / Sabine Joosten
Magnette bevestigt herlancering rijkentaks: “We spreken over de rijkste 1 procent”
Het klopt dat vijf van de zeven partijen binnen de federale Vivaldi-coalitie gewonnen zijn voor de invoering van een heffing op de rijkste personen en op de woekerwinsten die bedrijven maken. Dat heeft PS-voorzitter Paul Magnette donderdag gezegd op La Première (RTBF). Enkel de liberalen moeten volgens hem nog overtuigd worden.
Het Laatste Nieuws schrijft donderdag dat PS en Vooruit, Groen en Ecolo en cd&v voorstander zijn van een rijkentaks. Het idee van zo’n heffing is niet nieuw.
De PS wil een heffing van 1 procent invoeren op alle vermogens boven 1 miljoen euro. Dat zou een structurele winst voor de schatkist van om en bij de 3 miljard euro moeten opleveren en een belastingvermindering voor de lage en middeninkomens mogelijk moeten maken.
“We spreken over de rijkste 1 procent”, legde Magnette op de radio uit. “Dat zou voldoende moeten opleveren om de belastingen voor de laagste en middeninkomens te verlagen en werknemers elke maand ongeveer 100 euro moeten opleveren. In de huidige context van voorthollende inflatie en explosief stijgende prijzen, zou dat een fundamenteel sociaal en fiscaal rechtvaardige maatregel zijn.”
LEES OOK
80.000 betogers “voor een waardig loon en een goed gevulde frigo”
Paul Magnette wil geen staatshervorming in 2024
13 maatregelen voor de koopkracht van de middenklasse: deze voorstellen van PS verhogen druk op De Croo
Hernieuwd cordon in Franstalig België: wel tegen uiterst rechts, niet tegen uiterst links
“Eén mei is geen exclusief feestje meer van de socialistische en communistische arbeidersbewegingen”
Meest bekeken video's
Lees meer
VOOR ABONNEES
Niet te Missen
Meisje van 17 komt met fiets onder vrachtwagen vlakbij huis: slachtoffer is ernstig gewond
Gynaecoloog uit Torhout insemineerde wellicht met eigen sperma
Limburgse cokehandelaars verschepen tonnen cocaïne voor drugsbaron in Dubai
ILA opent Rock Werchter: “Dit was een droom”
Buren halen slag thuis: rechter verbiedt padel ‘s avonds en op zondag wegens geluidshinder
Meest Recent
Honderden feestende jongeren breken binnen in miljoenenvilla en houden geïmproviseerde bokswedstrijd
Vermist Nederlands meisje (13) in goede gezondheid aangetroffen
Voorstel van regering: Duitsers mogen voortaan zelf wettelijke gender bepalen
Ook voor Greet Minnen zit Wimbledon erop: “Kirsten mag haar volley nu aan mij geven”
Zoveel duurder is eten en drinken op de festivalweide geworden
Alicia Vikander schittert in satire ‘Irma Vep’
OPROEP. Verlof of nachtje door? Hoe ga jij de laatste afleveringen van Netflix-hit ‘Stranger Things’ kijken?
PODCAST. Hoe Otto-Jan Ham een bijna-dealerervaring beleefde met de Britse band The Kooks
PODCAST. Hoe ILA dol is op haar fans, maar niet per se op hun speeksel
Hoe Meau een beetje verliefd werd op ons allemaal (en andersom)