© Reuters
Oekraïne lijkt slag om Charkov te hebben gewonnen
Oekraïne lijkt de slag om Charkov, de tweede grootste stad van het land, gewonnen te hebben. Dat zegt de Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW). De Russische troepen worden teruggeduwd naar de grens.
Het gaat niet goed met de Russische inval. Volgens de analisten van het ISW heeft Oekraïne Charkov weer heroverd. De Russische troepen doen de voorbije dagen zelfs geen poging meer om stand te houden tegen de Oekraïense strijdkrachten, zo luidt het.
Charkov is een belangrijke stad. Het is de tweede grootste van Oekraïne en ligt op slechts een vijftigtal kilometer van de Russische grens. Al sinds de start van de oorlog in februari krijgt de stad bombardementen over zich. Nu lijkt dat stil te vallen. “De Oekraïense strijdmacht heeft de Russen verhinderd de stad te omsingelen en in handen te krijgen. Daarna hebben ze hen uit de stad verdreven, zoals ze eerder ook deden met de Russische troepen die Kiev probeerden te veroveren”, aldus een rapport van het instituut.
Terugtrekken
De focus van Rusland zou nu liggen op een ordentelijke aftocht en een poging om de Russische soldaten zo vlot mogelijk weer de grens over te krijgen. De troepen zouden daarvoor afgelost worden door huurlingen.
Oekraïne meldde zelf ook al dat ze een aantal dorpen ten noorden en noordoosten van Charkov weer in handen hadden. En een poging van de Russen om de Siverskji Donets, een strategisch belangrijke rivier ten zuidoosten van Charkov, over te steken, mislukten.
Volgens analisten richt Rusland zich in de Donbas nu vooral op Severodonetsk, de meest oostelijke stad die Oekraïense troepen nog onder controle hebben. Alleen is de vraag of Rusland daarvoor nog voldoende strijdkrachten heeft, aldus het ISW. ”Ze hebben misschien niet genoeg slagkracht om de stad volledig te omsingelen, maar ze zullen het wellicht blijven proberen.”
LEES OOK
Tennis helpt Maryna Zanevska “de oorlog een beetje te vergeten”
Rusland is bereid om onderhandelingen met Oekraïne te hervatten
Russische soldaat getuigt hoe hij alles riskeerde om de oorlog in Oekraïne te verlaten
Oekraïense man rijdt 3.700 kilometer om bij ouders en verloofde te zijn die 10 km verderop wonen
Olena Zelenska in zeldzaam interview: “Niemand neemt mijn echtgenoot af, zelfs de oorlog niet”
Meest bekeken video's
Lees meer
VOOR ABONNEES
Niet te Missen
De Limburgse peiling: Zuhal Demir (N-VA) is de populairste politicus van het land
Veruit de nummer 1: “Zuhal Demir is de hoop van N-VA in Limburg”
Limburgse Peiling: wat zeggen de kopstukken over hun score?
Nog steeds veel fraude bij handcarwashes: bij meer dan de helft inbreuken vastgesteld
En toen werd Sylvie op mysterieuze wijze plots klant bij andere energieleverancier
Meest Recent
Tom betaalde uit principe niet: en toen wilde Mega de stroomtoevoer afsluiten
Onze tv-tips: een Chinese adoptie, een bijzonder koppel en discriminatie
Nog één keer terugblikken in ‘Liefde voor muziek’: “We mochten niet laten merken dat we elkaar kenden”
Otto-Jan Ham opnieuw op zoek naar beste quizzers onder de studenten in ‘De campus cup’
Van een carrièreswitch gesproken: van de catwalk in Milaan naar kippenwinkel in Heppen
Onze tv-tips: boerderijdrama, kwajongens en ware liefde
Doe mee met de Goesting Fietschallenge!
FIETSEN. Van wijngaarden tot mergelgroeven, een fijne rit door Haspengouw
Fietstip van een peloton rockers: 50 km door Haspengouw via knooppunten
De Limburgse Wandelchallenge: op safari in Bosland, op zoek naar de ‘big five’