© Newsflare
Commandant van Azov-regiment verstuurt nieuwe boodschap vanuit Azovstalfabriek: “Er is een operatie aan de gang”
De beelden van Oekraïense strijders die de Azovstalfabriek in Marioepol verlaten en zich overgeven aan Russische troepen, deden Rusland de voorbije dagen triomferen. De definitieve val van Marioepol was een feit. Maar nog niet alle Oekraïense strijdkrachten hebben de staalfabriek in de havenstad verlaten, zo moet blijken uit deze korte videoboodschap van de plaatsvervangend commandant van het Azov-regiment.
De Azovstalfabriek gold wekenlang als laatste bolwerk van het Oekraïense verzet in een voorts platgebombardeerde en bezette stad. Eerder werden de burgers die zich in het gigantische complex schuilhielden geëvacueerd en sinds begin deze week hebben ook honderden strijders de fabriekssite verlaten. Volgens het Russische ministerie van Defensie gaat het om 1.730 strijders, waaronder 80 gewonden.
De strijders werden ontwapend en afgevoerd met bussen naar door Rusland gecontroleerd gebied. Gevreesd wordt dat honderden onder hen in strafkolonies worden gestopt en mogelijk aankijken tegen de doodstraf.
Maar de strijd is toch nog niet volledig gestreden, zo moet blijken uit een vandaag verspreidde korte videoboodschap van Sviatoslav Palamar, die geldt als plaatsvervangend commandant van het Azov-regiment.
“Vandaag (19 mei, red.) is dag 85 van de oorlog. Mijn commando en ik zijn op het grondgebied van de Azovstal-fabriek. Er is een operatie aan de gang, waarvan ik de details niet zal aankondigen. Met dank aan de wereld, bedankt aan Oekraïne. Tot ziens.”
Hoeveel strijders zich nog in de catacomben van de fabriek bevinden en welke operatie ze plannen is niet duidelijk.
LEES OOK
“Oekraïne ruilt terrein voor tijd, maar dat is een gevaarlijke strategie”
Loekasjenko dreigt met aanvallen op westerse hoofdsteden: “Hij wil Kremlin te vriend houden”
Russische journaliste die schreef over bombarderen van burgers in Oekraïne naar psychiatrische instelling gebracht
De ‘symbolische overwinning’ die de Russen stap dichter bij hun doel brengt: “Als ze die twee steden in handen krijgen...”
Een overstap met een serieus gevolg: Russische ijshockeyspeler verkast naar Amerikaans team, maar dreigt nu naar oorlog in Oekraïne te moeten gaan
Meest bekeken video's
Lees meer
VOOR ABONNEES
Niet te Missen
Meerdere doden bij schietpartij in winkelcentrum in Kopenhagen, verdachte is 22-jarige Deen
Politie opgeroepen voor feestvierders die rondjes rijden in stadspark van Dilsens stadhuis
Loekasjenko dreigt met aanvallen op westerse hoofdsteden: “Hij wil Kremlin te vriend houden”
Liselotte en Marth hebben muco, hun mama strijdt voor peperduur medicijn: “Wij zijn zo kwaad”
Lichaam van tweede vrouw gevonden na haaienaanval nabij Egyptische badplaats Hurghada
Meest Recent
“Frisse nacht, maandag droog met vaak zon”
Welcome back, David! Goffin stoot na marathonpartij door naar kwartfinales: “Een mentaal gevecht”
Wens Ambulancezorg vervult wens van trotse vader in Zonhoven
Tour de France in woonzorgcentrum Clarenhof in Hasselt
Zonhovense amazone Kaat Pluymers wint duel van de Kempen in Kattevennen Genk
PODCAST. Beringenaar Mauro Pawlowski op cruise met zatte Engelsen: "You fucking nazi's"
Alicia Vikander schittert in satire ‘Irma Vep’
OPROEP. Verlof of nachtje door? Hoe ga jij de laatste afleveringen van Netflix-hit ‘Stranger Things’ kijken?
PODCAST. Hoe Otto-Jan Ham een bijna-dealerervaring beleefde met de Britse band The Kooks
PODCAST. Hoe ILA dol is op haar fans, maar niet per se op hun speeksel