© REUTERS
Waakhond onderzoekt bedrijf dat huizen opkocht die voor ecodorp van prins Charles bedoeld waren
Een Britse waakhond doet een onderzoek naar een bedrijf dat zaken deed met de stichting van prins Charles, nadat eerder bekendraakte dat de prins de eigenaar van het bedrijf een adellijke titel zou gegeven hebben na miljoenen in donaties.
Een Britse waakhond voor goede doelen bevestigt dat ze een onderzoek zijn gestart naar transacties die verricht werden door een bedrijf dat huizen gekocht heeft in Ayrshire van een dochteronderneming van de stichting van prins Charles.
Het bedrijf, Havisham Properties, kocht elf eigendommen in Schotland die eerder werden aangekocht door prins Charles, toen hij een nabijgelegen herenhuis kocht. De huizen werden tussen 2017 en 2021 gekocht voor 1,7 miljoen pond. Het was de bedoeling om er een ecodorp van te maken en de voormalige mijngemeenschap opnieuw te doen opleven.
Het onderzoek kwam er nadat de krant de Sunday Times schreef dat prins Charles de eigenaar van Havisham Properties een adellijke titel zou gegeven hebben nadat die miljoenen in donaties had geschonken.
“Wij kunnen bevestigen dat de werkzaamheden van de Havisham Group en de vastgoedtransacties in verband met de ontwikkeling in Ayrshire deel uitmaken van ons algemene onderzoek, waaraan nog wordt gewerkt.”
(sgg)
Filip en Mathilde uitgenodigd voor diner mét overnachting in Windsor Castle door koning Charles en Camilla
Weekje logeren bij het petekind van koning Charles op de Bahama’s? 21.000 euro, alsjeblieft
“I like vagina, Camilla”: misbegrepen tekst van intrede gaat viraal op sociale media
Vrouw geraakt schoen kwijt in het gras, maar koning Charles toont zich van meest galante kant
Het opvallende detail op de jurk van Camilla tijdens kroning van koning Charles
Perenaar (34) veroordeeld voor dood Serena (25) uit Lommel: “Hij zal levenslang met een schuldgevoel zitten”
Straf! Jago Geerts maakt 21 dagen na polsbreuk en operatie al comeback
Afscheid van Jos Smeets: de brocanteur die museumstukken bovenhaalde en een 100 jaar oude verdwijningszaak oploste
LIVE. Volg hier alle ontwikkelingen over de oorlog in Oekraïne
“Dit is Europol, u staat op onze lijst met gezochte mensen”: meer meldingen van verdachte telefoons oplichters
Krampen bij Carlos Alcaraz verstoren zinderende titanenstrijd op Roland Garros: Novak Djokovic plaatst zich voor finale