
Terroristen in Zaventem hadden eigenlijk ander doel voor ogen: met vrachtwagen inrijden op menigte tijdens EK in Parijs
De terroristen die op 22 maart 2016 aanslagen pleegden in de luchthaven van Zaventem en het metrostation van Maalbeek, wilden eigenlijk toeslaan in het Stade de France in Parijs. Dat blijkt uit de akte van inbeschuldigingstelling, die VTM kon inkijken.
Het EK Voetbal dat zo’n 75.000 mensen samenbracht in het stadion van Parijs om de nationale ploeg toe te juichen, dat was het perfecte doelwit voor de terreurgroep die uiteindelijk in Brussel aanslagen pleegde. De terroristen waren onder meer van plan om met een vrachtwagen in te rijden op de menigte, tijdens de openingsmatch. Zat ook in het publiek: de toenmalige president François Hollande. Al snel na de feiten deden geruchten de ronde dat Brussels Airport niet de ‘eerste keuze’ was. Dat blijkt nu bevestigd uit conversaties die werden teruggevonden op een achtergelaten computer.
De terroristen besloten uiteindelijk vroeger dan gepland te handelen omdat ze zich in het nauw gedreven voelden na de arrestatie van Salah Abdeslam. Nog uit de akte zou blijken dat de terreurgroep een lange lijst met doelwitten had. Zo hadden ze in ons land ook de Antwerpse haven, de legerkazerne van Fawinne en de ambtswoning van de premier in het vizier. Uiteindelijk sloeg de groep toe op Brussels Airport en het metrostation van Maalbeek, waarbij 32 mensen stierven.
LEES OOK
Advocate Delphine Paci neemt verdediging Salah Abdeslam op zich tijdens assisenproces
Mohamed Abrini hoopte op een ontsnapping uit gevangenis
Salah Abdeslam uit gevangenis gehaald om naar België overgebracht te worden
Slachtoffers van aanslagen 22 maart vragen nog steeds publiek fonds voor schadevergoeding
Advocaten van “man met het hoedje” vragen 30 jaar cel in plaats van levenslang
Meest bekeken video's
Lees meer
VOOR ABONNEES
Niet te Missen
Limburgse brandweercommandant over opflakkerende bosbranden in Frankrijk: “Smeult ondergronds verder, net als op Oudsberg”
Negentienjarige wielertoerist uit Zutendaal verongelukt aan fietsoversteek op Bilzerweg
Beringse inwoners maken kinderkerkhof proper, maar stad is er niet erg blij mee: “Probleem zal alleen maar verergeren”
Net in Venetië of Verona geweest? Dan mag je geen bloed geven
Tijd van spotgoedkoop vliegen is voorbij
Meest Recent
Waar eet … influencer Elisa Guarraci? “Hier eet je betaalbaar chic mét een kindermenu erbij”
RECEPT. Ilse Liebens houdt niet van zoet, dus slurpt ze van deze bitter-zure cocktail
De mooiste vergezichten in het mergelland: deze fietstocht loodst je langs de leukste terrasjes
BINGETIP. Waarom het komische ‘Never Have I Ever’ op Netflix je toch doet uitkijken naar een nieuw schooljaar
Eerste zege, eerste kotfeestje voor Genk Ladies Auikje van Seijst en Romy Camps?
In de dromerige expo van fotografe Karmen Ayvazyan moet je verloren lopen om jezelf te vinden
PODCAST. Beringenaar Mauro Pawlowski op cruise met zatte Engelsen: "You fucking nazi's"
Alicia Vikander schittert in satire ‘Irma Vep’
OPROEP. Verlof of nachtje door? Hoe ga jij de laatste afleveringen van Netflix-hit ‘Stranger Things’ kijken?
PODCAST. Hoe Otto-Jan Ham een bijna-dealerervaring beleefde met de Britse band The Kooks