© AP
Zwart meisje (15) gefouilleerd door Londense politie zonder volwassene erbij: “Geen alleenstaand geval”
Het verhaal van een zwart Brits meisje (“Child Q”) dat gefouilleerd werd door de Londense politie, is geen alleenstaand geval. Dat heeft de Britse kinderrechtencommissaris Rachel de Souza maandag gezegd, nadat ze gegevens opvroeg bij The Metropolitan Police. De politiedienst zou sindsdien veranderingen aangebracht hebben, schrijft BBC.
“Child Q” verwijst naar een zwarte studente, destijds 15 jaar oud, die in 2020 op haar Londense school door twee vrouwelijke politieagenten werd gefouilleerd. Ze moest daarbij haar maandverband uitdoen, hoewel ze haar maandstonden had. De agenten doorzochten haar kleren op de aanwezigheid van drugs, maar vonden die niet. Haar ouders waren niet op de hoogte, en er waren ook geen leerkrachten aanwezig. Het meisje, dat liever anoniem blijft, gaf later aan zware psychologische gevolgen te dragen en klaagde de agenten aan. De zaak leidde tot heftige kritiek aan het adres van Scotland Yard, de politie-autoriteit in kwestie.
Die zaak is volgens de Souza geen alleenstaand geval. Volgens het rapport fouilleerde de Londense politie tussen 2018 en 2020 alleen al 650 kinderen en jongeren jonger dan 17 jaar oud. In bijna een kwart van de gevallen was geen vertrouwenspersoon, zoals een ouder of leerkracht, aanwezig. Dat is nochtans wettelijk verplicht.
Bovendien waren 58 procent van de jongens die de politie fouilleerde zwart, klinkt het in het bericht van de kinderrechtencommissaris. Ook in de zaak van “Child Q” zou sprake zijn van racistische beweegredenen. In meer dan de helft van de gevallen ondernamen de betrokkenen geen verdere actie. De politie ligt nu onder vuur voor de vernederende en mogelijk deels racistische procedures die het uitvoert tegenover kinderen en jongeren.
De Souza verwijt hen een “systematisch probleem” te hebben en laat weten “geshockeerd, maar niet verrast” te zijn dat zwarte minderjarigen overmatig gefouilleerd worden.
Agressieve koeien vertrappelen Britse wandelaars: “Had het gevoel dat ik vermoord zou worden”
Biden vergist zich en spreekt Britse premier Sunak aan als “president”
Tochtje met opblaasbare eend gaat mis: drie mannen uit zee gered
Failliet verklaarde bedrijf van ouders Kate Middleton laat miljoenenput achter
Reclamecampagne van oliebedrijf Shell verboden in Verenigd Koninkrijk wegens “greenwashing”
Perenaar (34) veroordeeld voor dood Serena (25) uit Lommel: “Hij zal levenslang met een schuldgevoel zitten”
Straf! Jago Geerts maakt 21 dagen na polsbreuk en operatie al comeback
Is beruchte Hasselaar (22) spilfiguur in drugshandel gevangenis Hasselt? Advocaten richten pijlen op politieonderzoek
Brandweerkapitein op rust zoekt persoon die hem bijstond na fietsongeval: “Dankzij Niels voelde ik mij niet alleen”
Kan de stof taurine, die in vlees en energiedrank zit, ons langer doen leven?
“Dit is Europol, u staat op onze lijst met gezochte mensen”: meer meldingen van verdachte telefoons oplichters