Tegen 2050 is helft van zomers vergelijkbaar met of erger dan die van 2022, zegt Franse klimatologische dienst
Tegen 2050 zal de helft van de zomers vergelijkbaar zijn met de voorbije zomer, of nog erger. Daarvoor waarschuwen onderzoekers van de Franse klimatologische dienst Metéo France dinsdag.
De voorbije weken kreeg Frankrijk te maken met drie hittegolven die in totaal 33 dagen duurden. Dat wordt een “voorbode” van een toekomst die gekenmerkt zal zijn door klimaatverandering en de daarmee gepaard gaande branden, droogtes en stormen met dodelijke slachtoffers. Dit geldt ook als de uitstoot van broeikasgassen die de opwarming van de aarde veroorzaken, binnen de perken wordt gehouden.
De gemiddelde temperatuur van de zomer van 2022 lag alvast 2,3° C boven het gemiddelde van de periode 1991-2020, en is de tweede warmste sinds het begin van de metingen in 1900. De zomer van 2003 blijft voorlopig de warmste, met een gemiddelde dat 2,7° C boven de normale waarden lag.
Metéo France wijst erop dat de gevolgen van de klimaatopwarming zich alsmaar beter laten voelen: van de acht laatste zomers staan er zes in de top 10.
Maandag al kwam het KMI in ons land met de cijfers voor de zomermaanden. Het KMI verwacht uit te komen op een gemiddelde temperatuur van 19,6° C, tegen normaal 17,9. Het absolute record blijft 19,9 graden Celsius uit 2018.
Ober probeert maar liefst acht plateaus met bier tegelijkertijd te serveren, maar dat loopt helemaal fout
Ook Franse supermarktketen Casino wil groot aantal winkels verzelfstandigen
Tien aanhoudingen in Frankrijk in onderzoek naar verdrinking 27 migranten op Kanaal
Franse zanger Jean-Louis Murat (71) overleden
Marine Le Pen verdedigt zich in Frans parlement tegen vermoedens van Russische inmenging
Patrik Hrosovsky zet KRC Genk met belangrijk doelpunt op weg naar zege: “We kunnen blijven dromen”
Knieblessure Bryan Heynen valt mee: “Emotioneel omdat ik team niet kon helpen”
Ja, het kan nog! KRC Genk houdt zijn kans op vijfde titel gaaf met zege op Club Brugge
ANALYSE. Stef Wijnants: “Tolu zakte zwaar door het ijs, Genk moet volgende week stuk sterker voor de dag komen”
Overwinningsfeest voor Erdogan loopt uit de hand in Genkse Stalenstraat: “Stuk straat als driftzone”
Steenarend ontsnapt aan kasteel van Duras: “Ze zal hoogstens een kip weg plukken, maar geen mens aanvallen”