© AFP
Zweedse regering raakt niet op tijd gevormd: maand na verkiezingen nog twee dagen extra nodig
Ruim een maand na de verkiezingen in Zweden is de leider van de Gematigde Uniepartij, Ulf Kristersson, er niet tijdig in geslaagd een regering te vormen. Hij heeft twee extra dagen nodig, tot vrijdag, aldus de conservatieve politicus.
Eerder had Kristersson verslag uitgebracht aan parlementsvoorzitter Andreas Norlén over hoe ver hij stond met de vorming van de regering. Norlén kondigde daarop aan dat hij twee extra dagen zou krijgen. Een parlementaire stemming over Kristersson als premier zou dan maandag al kunnen plaatsvinden.
Bij de Zweedse parlementsverkiezingen waren de sociaal-democraten van de vorige premier, Magdalena Andersson, opnieuw duidelijk de sterkste partij. Een conservatief-rechts vierpartijenblok rond Kristerssons Uniepartij, de Christendemocraten, de Liberalen en de rechts-populistische Zweedse Democraten had echter samen een krappe meerderheid van 176 van de 349 zetels behaald. Daarop kreeg Kristersson de opdracht om een regering te vormen. Andersson kondigde aan op te stappen als premier.
De precieze samenstelling van de nieuwe regering is nog niet duidelijk. Het zou uiteindelijk kunnen neerkomen op een minderheidsregering die steunt op de steun van de rechts-populistische Zweedse Democraten in het parlement.
Beste van Plus
LEES OOK
Stoltenberg roept Turkije op om NAVO-toetreding Zweden niet te blokkeren
Acht gewonden na manifestatie in Bagdad voor Zweedse ambassade: “Neen aan Zweden, ja aan de Koran”
Eén dode bij schietpartij in buurt van Stockholm: “Het bendegeweld is aan het escaleren”
Turkije roept Zweedse ambassadeur opnieuw op matje
Ex-agent Zweedse inlichtingendienst krijgt levenslang voor spionage namens Rusland
Bekijk
Hoofdpunten
Fietser René uit Beringen sterft zes dagen na aanrijding aan embolie, bestuurster staat terecht
FGP Limburg arresteert meerdere cybercriminelen en haalt 200 frauduleuze sites offline
Frankrijk vreest dat eigen tanks ‘vergiftigd geschenk’ voor Oekraïne zijn
Hasselts topmodel Hannelore Knuts jurylid in reboot ‘Belgium’s Next Top Model’: “Ook voor hem en hen”
Zeker zeven doden en meerdere gewonden door Palestijnse schutter in synagoge in Jeruzalem
Politie massaal ter plaatse in Deurne: “Lichaamsdelen gevonden in kelder”