Jeroen Meus rouwt nog steeds om dood broer: “Ik begin en eindig mijn dag met verdriet”
Op oudejaarsavond in 2021 verloor Jeroen Meus zijn broer. In Humo vertelt hij deze week dat hij sindsdien elke dag begint en eindigt met verdriet.
Meus zegt dat hij in een diepe rouwfase zit. Hij vreest dat het geen fase is, maar dat hij voor de rest van zijn leven zal blijven rouwen om het verlies van zijn broer.
Jeroen Meus maakte het nieuws op 1 januari zelf bekend op sociale media. “Net voor middernacht is mijn lieve broer voor altijd vertrokken”, schreef Meus . Wim had darmkanker en kon niet meer genezen. Jeroen Meus vertelde eerder al dat hij al met kanker geconfronteerd was geweest, maar dat het nog nooit zo dichtbij was gekomen.
Lees verder onder de Instagram-post
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
“Het is een hele andere beleving als je plots dat telefoontje krijgt en beseft dat de ziekte zo dichtbij komt. Ergens voel ik mij schuldig dat ik er voor die andere mensen niet vaker geweest ben. Je weet niet wat het is tot het je overkomt”,schreef Meus en voegde er nog aan toen: “Al het vuurwerk is voortaan voor hem. Ik ga je missen, Wikke.”
Vandaag, bijna tien maanden later, zit Jeroen Meus nog diep in de rouw. Hij zegt dat 2022 voor hem eigenlijk nooit van start is gegaan. Hij ziet aan het vallen van de bladeren wel dat het herfst is, maar zijn verdriet is zoveel groter dan de seizoenen.
De meeste troost haalde Jeroen Meus uit de Netflix-serie After Life, waarin Ricky Gervais treurt om zijn overleden echtgenote en zegt: “Er is maar één zekerheid in het leven: dat het voortgaat.”
Beste van Plus
LEES OOK
Waarom het goed is dat er open gepraat wordt over het verlies van een broer of zus: “Je neemt het je leven lang mee”
Broer Jeroen Meus overleed aan darmkanker: “Mon heeft Wim nog vastgepakt, gevoeld, kusjes gegeven”
Jeroen Meus kookt nationaal kerstmenu: elke avond één gang op televisie
Bulgursalade, dahl met halloumi en groentepaella: drie veggie gerechten van Jeroen Meus
Jeroen Meus maakt programma over rouwen na het overlijden van zijn broer
Bekijk
Hoofdpunten
Krijgen we Vlaamse strafwet, rechtbanken en gevangenissen? Demir wil Justitie grotendeels in Vlaamse handen
Bewel in Pelt gaat dan toch niet dicht in april: sluiting opgeschoven na akkoord met vakbonden
Ook huiszoeking in Maasland in onderzoek naar plofkraakbende die al 5,2 miljoen euro buit maakte
Dylan Teuns knalt vol met kin tegen betonnen brug in megacrash Ster van Bessèges: “Het was chaos alom, dit was er echt over”
Uiterst besmettelijk rhinovirus uitgebroken bij Provahof in Zoutleeuw
Laatste hoop lijkt te werken: vonk slaat over tussen Iraanse en Zutendaalse kraanvogel