Archiefbeeld. — © BELGA
Na het ACOD verwerpt ook ACV het transformatieplan van VRT en roept op tot staking op 9 november
Na de socialistische vakbond ACOD heeft nu ook de christelijke bond ACV de “conclusietekst” over de herstructurering bij de openbare omroep VRT afgekeurd. Dat meldt de vakbond in een persbericht.
Hoewel na onderhandelingen tussen directie en vakbonden het aantal naakte ontslagen werd teruggedrongen van 116 naar 67, vinden beide vakbonden de plannen nog onaanvaardbaar. Onder meer de keuze om de productie van de soap “Thuis” over te hevelen naar een extern productiehuis stuit op verzet.
Zowel ACOD als ACV roept op tot staking bij de VRT op 9 november, wanneer de vakbonden nationaal acties organiseren voor meer koopkracht. De liberale vakbond moet zich nog uitspreken over de conclusietekst.
De afkeuring van ACV, dat tot nu toe een meer gematigde houding had dan ACOD, is een tegenslag voor de directie van de openbare omroep. Die kan de plannen wel zonder vakbondssteun doordrukken, maar dat is ongebruikelijk.
De directie moet besparen van de Vlaams regering. In de loop van de beheersovereenkomst 2020-2025 moet de omroep structureel 25,1 miljoen euro minder publieke middelen gebruiken. De regering maakte wel 16 miljoen euro vrij om de digitale omslag te betalen.
Beste van Plus
LEES OOK
Thilly duikt terug op in ‘Thuis’, en vraagt Harry meteen ten huwelijk
Groen voor Pommelien en blauw voor Charlotte: Limburgse outfits kleuren de MIA’s
Stromae en Pommelien Thijs grote winnaars, Regi valt als enige Limburger in de prijzen
Een eigen hesp en voetbalstadion, maar niet eens een bijrol op tv: waarom Jan Breydel ontbreekt in ‘Het Verhaal van Vlaanderen’
Expert over ongeluk waarbij Maureen Vanherberghen haar haar in brand stak: “Bizarre beelden”
Bekijk
Hoofdpunten
“Wie praat, die gaat”: daders laten boodschap achter na aanslag bij huis in Eisden
Geen klaverblad, maar een turbineknoop: zo rijdt u binnenkort over de Noord-Zuid in Houthalen
Maaseik ligt (nog niet) wakker van de hoge windmolens langs de Markt
Houthalense voetballer Omar (33) onverwacht overleden: “Twee weken geleden werd hij nog papa”
Bekend Truiens café moet de deuren ‘tijdelijk sluiten’ wegens stabiliteitsproblemen
Diplomatieke meesterzet: Duitse bondskanselier Scholz zweeg tot hij z’n zin kreeg