© MARC HERREMANS - MEDIAHUIS
Strengere straffen op geweld tegen zorgverleners
Wie geweld pleegt tegen zorgverleners zal daarvoor in de toekomst een strengere straf kunnen krijgen. Dat zal in het nieuwe strafwetboek staan, zegt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit).
Gewelddaden gepleegd op zorgverleners krijgen in het nieuwe strafwetboek een strafverhoging met één niveau. Wie veroordeeld wordt voor slagen en verwondingen aan een zorgverlener met twee weken arbeidsongeschiktheid tot gevolg, zal zo 3 tot 5 jaar cel riskeren, in plaats van 2 maanden tot 4 jaar zoals vandaag.
De strengere straffen zijn van toepassing op alle gewelddaden tegen “personen met een maatschappelijke functie”, naar aanleiding van de uitoefening van die functie. Tot nog toe ging dat om ambulanciers, artsen, apothekers, kinesitherapeuten, verpleegkundigen en psychologen van een openbare dienst, maar in het nieuwe strafwetboek zullen alle zorgberoepen worden opgenomen.
“Onze zorgverleners staan dag en nacht voor ons klaar en moeten hun job in alle veiligheid kunnen doen”, zegt minister Vandenbroucke. Volgens de Vooruit-vicepremier geeft de regering “een duidelijk signaal” met het nieuwe strafwetboek. “Wie geweld pleegt op een moment dat zorgverleners hun job doen, moet en zal zwaar aangepakt worden.”
Beste van Plus
LEES OOK
Na illegale bomenkap: Appeltans bezig aan opgelegd herstel in Jongenbos en Schalkhoven
Brusselse rechtbank laat naaktfouilles wel toe bij Lommelse drugcrimineel Flor Bressers
“Zwijg of je gaat eraan”: oudste cafébazin van Gent Lisbeth (87) ’s nachts brutaal overvallen door gemaskerd inbrekers
Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne: “Vijfde van drugstrafiek in beslag nemen, en we kraken zakenmodel maffia”
Nergens beter dan… in Dubai: waarom tal van Belgische criminelen zich net daar schuilhouden
Bekijk
Hoofdpunten
Defensieminister Ludivine Dedonder wil in buitenland tanks kopen voor Oekraïne
Nergens meer fraude met sociale woningen dan in Limburg: 186 huurders hebben vastgoed in buitenland
Parket in beroep tegen vrijlating van ex-rijkswachter Willy Vanmechelen in Operatie Costa
Shinji Kagawa verlaat STVV al na één jaar en keert terug naar Japanse J-League
Bende haalde vrachtwagen vol cosmetica leeg in Heusden-Zolder
Zeker zeven doden en meerdere gewonden door Palestijnse schutter in synagoge in Jeruzalem