© Guido Kirchner/dpa
Waarom Club Brugge de meeste kans heeft om Bayern München te loten in de Champions League
Club Brugge gaat maandagmiddag de bokaal in voor de loting van de 1/8ste finales van de Champions League. Blauw-zwart kan uitkomen tegen één van zeven groepswinnaars, maar de affiche met de grootste kans is er eentje tegen Bayern München.
In principe is het rekensommetje qua kansberekening simpel. Club kan van de pot met groepswinnaars niet uitkomen tegen FC Porto, maar wel tegen de andere zeven. Dat zijn: Bayern, Napoli, Chelsea, Tottenham, Manchester City, Real Madrid en Benfica.
Er is echter een maar. In de pot van Club zitten namelijk drie Duitse ploegen: Borussia Dortmund, RB Leipzig en Eintracht Frankfurt. Daartegen kan Bayern niet uitgeloot worden, waardoor de kans dat Der Rekordmeister tegen blauw-zwart uitkomt omhoog gaat. Hetzelfde geldt voor Napoli, dat niet kan uitkomen tegen Inter en AC Milan. Liverpool is dan weer geen optie voor de drie Engelse team in de pot met groepswinnaars.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
LEES OOK
Zo wil Rik De Mil een absoluut horrorscenario vermijden voor Club Brugge: “Maar we hebben het niet langer zelf in handen”
Club Brugge kan nog steeds niet rekenen op Skov Olsen en Hendry op het veld van Mechelen: “Het is nog iets te vroeg”
Eerst de middelvinger, nu het voorbeeld: Onyedika trapt balletje met G-sporters van Club Brugge
Ruud Vormer spreekt over zwaarste periode in zijn carrière: “Club-fans sturen nog dagelijks berichtjes”
Wie pakt ticket voor play-off 1? Wie haalt top acht? Wie zakt? Onze analisten kijken in glazen bol
Bekijk
Hoofdpunten
Op audiëntie bij Tadej Pogacar, die het ideale scenario voor de Ronde van Vlaanderen kent: “Als ik wil winnen, moet ik alleen aankomen”
Lotte Kopecky droomt van tweede zege op rij in Ronde, maar heeft toch een voorkeur: “Als ik moet kiezen, ga ik voor Parijs-Roubaix”
Ploegleider Wilfried Peeters: “Op een dag staat Remco Evenepoel aan de start van de Ronde van Vlaanderen”
Tom Pidcock weet al (een beetje) wat er zondag gaat gebeuren, maar wil zich vooral meten met de ‘Grote Drie’: “Wie wint de Ronde? Ik!”
Tim Merlier debuteert op zijn dertigste in de Ronde van Vlaanderen (en heeft er zin in): “Wout stuurde me dat mijn selectie terecht was”
VIDEO. Wanneer zelfs Pogacar moet afstappen: Koppenberg ligt er spekglad bij twee dagen voor de Ronde van Vlaanderen