Novak Djokovic en Tsitsipas stonden begin deze maand in het masterstornooi van Parijs tegenover elkaar. Djokovic won toen en plaatste zich voor de finale. — © AFP
Novak Djokovic treft Stefanos Tsitsipas en Medvedev in groepsfase ATP Finals
Novak Djokovic (ATP 8) neemt het in de groepsfase van de ATP Finals in Turijn op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas (ATP 3) en de Rus Daniil Medvedev (ATP 5). Ook Medvedevs landgenoot Andrey Rublev (ATP 7) zit in de rode groep. De 35-jarige Djokovic treft zodoende drie tennissers die hoger staan op de ATP-ranking.
In de groene groep neemt Rafael Nadal (ATP 2), die de poule aanvoert, het op tegen de Noor Casper Ruud (ATP 4), de Canadees Félix Auger-Aliassime (ATP 6) en de Amerikaan Taylor Fritz (ATP 9). De beste twee tennissers van iedere groep plaatsen zich voor de halve finales.
Carlos Alcaraz, de nummer 1 van de wereld, meldde zich vorige week af met een buikspierblessure. De Spanjaard liep de blessure op tijdens het Masters 1.000-toernooi van Parijs. Dat toernooi werd gewonnen door de Deen Holger Rune (ATP 10), die na zijn eindwinst eerste reserve is op de ATP Finals.
Het eindejaarstoernooi voor de acht beste spelers van 2022 begint zondag en duurt een week. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door de Duitser Alexander Zverev, die dit voorjaar op Roland Garros een zware enkelblessure opliep en sindsdien niet meer in actie is gekomen. Zijn rentree is voorzien voor december. (belga)
Beste van Plus
LEES OOK
Seldersap, een groet aan de zon en nooit vlees: het geheim achter de fitheid van de bijna 36-jarige Novak Djokovic
Waarom Novak Djokovic nu echt de allerbeste tennisser aller tijden is (al is op één vlak de strijd toch nog niet helemaal beslecht)
Australian Open nummer 10! Tiebreakkoning Novak Djokovic maakt komaf met Stefanos Tsitsipas en pakt zijn 22ste Grand Slam
Stefanos Tsitsipas moet in Melbourne ’het onmogelijke’ presteren tegen recordwinnaar Novak Djokovic
Wie houdt hem in godsnaam van zijn tiende eindzege? Novak Djokovic in plankgas richting tiende finale op de Australian Open
Bekijk
Hoofdpunten
LIVE DEADLINE DAY. KRC Genk kaapt vervanger Onuachu weg voor neus van Anderlecht, RSCA vindt toch nieuwe spits
Emotionele Paul Onuachu: “Dag van gemengde gevoelens, maar dit is vervulling van mijn kinderdroom”
Nooit gaf een club meer geld uit aan transfers dan Chelsea: Spilzieke Blues breken record met transfer van Enzo Fernandez
Standard vangt vier miljoen voor Raskin en Amallah, maar grijpt naast nieuwe spits
STVV laat Mathias Delorge op huurbasis naar Lierse gaan, geen oplossing voor Filippov
Lommel SK werft op laatste transferdag vier nieuwe spelers aan