© BELGAIMAGE
Songfestival past stemmingsprocedure aan: de kijker beslist in halve finales
De European Broadcasting Union (EBU), de organisatie achter het Eurovisiesongfestival, heeft belangrijke wijzigingen aangekondigd in de manier waarop het stemmen in 2023 zal verlopen.
De landen die zich via de twee halve finales kwalificeren, worden voortaan uitsluitend bepaald op basis van de stemmen van de kijkers. En dus niet meer door een combinatie van jury- en publieksstemmen zoals sinds 2009 het geval is. De wijziging kan een groot effect hebben op het resultaat: de stemmen van professionals wijken doorgaans sterk af van die van het publiek. Per halve finale stoten tien landen door naar de finale.
Voor het eerst kunnen ook kijkers in niet-deelnemende landen online op hun favoriete nummers stemmen. Die stemmen worden bij elkaar opgeteld en omgezet in punten die hetzelfde gewicht hebben als één deelnemend land in zowel de halve finale als de grote finale. Professionele jury’s, bestaande uit mensen uit de muziekindustrie, blijven bijdragen aan het resultaat van de grote finale.
Het Songfestival heeft in mei plaats in Liverpool. Wij kiezen onze inzending op zaterdag 14 januari via een liveshow in Paleis 12.
Beste van Plus
LEES OOK
Nederlandse Eurosongfestival-zangeres Heddy Lester overleden
Voor hij schoolliep in Hasselt werd Hunter Falls ontvoerd door zijn vader: “Als kind weet je niet beter”
Umberto Tozzi komt naar Hasselt: “België heeft een speciale plek in mijn hart”
Måneskin zet de punten op de å met nieuwe plaat: “Die cocaïne-rel was de beste gratis reclame ooit”
Romeinse rockers van Måneskin zetten hun zegetocht voort met gloednieuw album
Bekijk
Hoofdpunten
LIVE DEADLINE DAY. KRC Genk kaapt vervanger Onuachu weg voor neus van Anderlecht, RSCA vindt toch nieuwe spits
Emotionele Paul Onuachu: “Dag van gemengde gevoelens, maar dit is vervulling van mijn kinderdroom”
Nooit gaf een club meer geld uit aan transfers dan Chelsea: Spilzieke Blues breken record met transfer van Enzo Fernandez
Standard vangt vier miljoen voor Raskin en Amallah, maar grijpt naast nieuwe spits
Kaapt Racing Genk spits voor de neus van Anderlecht weg? Nigeriaan Arokodare moet vertrokken Paul Onuachu vervangen
Landens echtpaar thuis overvallen met wapen: Joseph (77) krijgt hartinfarct