© MARC HERREMANS - MEDIAHUIS
PostNL-medewerkers staken noodgedwongen in het geniep
Medewerkers van het Nederlandse postbedrijf PostNL hebben afgelopen nacht in het geheim gestaakt in hun roep om betere arbeidsvoorwaarden. Dat zegt vakbond FNV, die meent dat de regels voor werkonderbrekingen dusdanig zijn beknot, dat deze noodgreep noodzakelijk is.
De rechter stond eerder alleen acties toe zolang het bezorgen van essentiële post niet wordt verstoord, zoals rouwkaarten en medische brieven. Dat komt er volgens de FNV op neer dat er maar 33 mensen tegelijk mogen staken. “Als er gestaakt wordt en andere medewerkers krijgen daar lucht van, willen ze zich misschien aansluiten en dan moeten we ze teleurstellen”, legt FNV-bestuurder Mariska Exalto uit. “Het gevolg is dus dat PostNL-medewerkers niet kunnen staken op de manier die ze willen en de kleine staking die dan nog wel kan, in het geniep moet.”
De PostNL-medewerkers staken volgens de bond omdat ze een beter cao-bod willen van hun werkgever. Ze willen dat iedereen binnen PostNL minstens 14 euro per uur verdient. Daarnaast willen ze minstens 10 procent loonsverhoging, om de kosten van de gestegen prijzen enigszins op te kunnen vangen. Verder willen ze onder andere dat de werkdruk omlaag gaat. Ook zouden uitzendkrachten na negen maanden aan de slag te zijn geweest voor PostNL een vaste aanstelling moeten krijgen.
PostNL deed maandag nog een geste aan het personeel. Het bedrijf gaat een deel van het geld uit zijn cao-bod alvast uitbetalen aan werknemers met het salaris van december. FNV liet eerder weten dat medewerkers “furieus” zijn over het “zoethoudertje”. De bond denkt na over verdere acties.
LEES OOK
Het Nederlandse postbedrijf PostNL schrapt dit jaar 200 tot 300 voltijdse jobs
PostNL schrapt honderden jobs om te besparen
Let op als er 49,99 euro wordt gevraagd: PostNL waarschuwt voor valse mails
“De e-commerce verdient een toekomst, op voorwaarde dat die duurzaam en sociaal rechtvaardig is”
Tijdperk van gratis pakjes verzenden en retourneren zo goed als voorbij: “Eigenlijk is dat goed nieuws voor iedereen”
Bekijk
Hoofdpunten
Verdacht overlijden van tachtiger in Heers: drie familieleden vrijgelaten
Steeds meer mensen wrappen hun keuken: “Het is een stuk goedkoper”
Poetin kwaad over Britse “nucleaire” tankgranaten voor Oekraïne, maar één detail vertelt hij niet
Heel wat Limburgers hebben nog een papieren rijbewijs: “Misschien moet ik toch voor een nieuwe gaan”
Vrijdag opnieuw stakingsacties bij De Lijn na zware agressie in Genk
LIVE RODE DUIVELS. Aanvoerder De Bruyne: “Er is wel wat veranderd met deze nieuwe coach”