© Nathan Lainé
Minstens twintig doden in Verenigd Koninkrijk na fout bij coronatests in laboratorium
In het Verenigd Koninkrijk zijn naar schatting minstens twintig mensen overleden nadat ze wegens een laboratoriumfout een vals negatieve coronatest aflegden. Dat meldt de gezondheidsautoriteit UKHSA dinsdag.
Door de fout in het laboratorium zouden tienduizenden mensen foutievelijk negatief getest hebben. Daardoor zijn duizenden mensen, vooral in het zuidwesten van het land, die besmet waren met het coronavirus maar dat dus niet wisten, niet in isolatie gegaan of hebben ze zich niet verder laten testen. “Elke valse negatieve test leidde waarschijnlijk tot meer dan twee extra besmettingen”, klink het.
De fout heeft geleid tot naar schatting 680 extra ziekenhuisopnames en 20 extra sterfgevallen, blijkt uit een rappport van UKHSA, dat spreekt over menselijke fouten.
Het gaat om 39.000 tests die tussen 2 september en 12 oktober 2021 zijn afgenomen in een privaat laboratorium in de stad Wolverhampton. Het bedrijf, dat pas in mei 2020 na het begin van de pandemie in Groot-Brittannië werd geregistreerd, kreeg hiervoor zonder aanbesteding een contract ter waarde van 119 miljoen pond (137,75 miljoen euro) van de overheid en later nog eens 50 miljoen pond voor aanvullende PCR-tests.
Beste van Plus
LEES OOK
Britse posterij hervat postbedeling na cyberaanval
200 minderjarige asielzoekers vermist in Verenigd Koninkrijk
Voormalig Britse minister van Volksgezondheid aangevallen in Londense metro
Eerste staking ooit bij Amazon in het Verenigd Koninkrijk
Constance Marten, de dochter van een rijke aristocraat die met pasgeboren baby en veroordeelde verkrachter op de vlucht is
Bekijk
Hoofdpunten
Miljoenendeal in de maak? Pand WE Fashion in Hasselt staat te koop
Ongeval op Noord-Zuid zorgt voor stevige ochtendspits richting Hasselt
Moeten we wegblijven uit het bos wegens aanvallen van everzwijnen?
Onverwacht hoog bedrag voor Patro, Bocholt en Lommel: transfer Trossard laat kassa rinkelen
Christine wou cash betalen voor haar koffie, maar dat werd geweigerd: “Ik schaamde mij”
Kritiek op pokerspel “vanaf 10 jaar” bij Aldi