Illustratiebeeld. — © BELGAIMAGE
Meer dan 5.000 mensen lieten zich vorig jaar uitschrijven uit doopregister
Een totaal van 5.237 gedoopten liet zich in 2021 uitschrijven uit het doopregister, meer dan vier keer zoveel als in 2020, toen 1.261 mensen zich lieten uitschrijven. Dat blijkt woensdag uit het jaarrapport van de katholieke Kerk in België, dat ook bericht over 86 nieuwe meldingen van seksueel misbruik.
In maart 2021 kreeg de Congregatie voor de Geloofsleer de vraag of de Katholieke Kerk over de mogelijkheid beschikt om de unie tussen personen van hetzelfde geslacht te zegenen. Het instituut van het Vaticaan over de geloofsleer herhaalde toen dat homoseksualiteit een “zonde” blijft. Het jaarrapport wijst op de grote media-aandacht die dat standpunt toen kreeg als een van de mogelijke verklaringen voor de stijging van het aantal mensen dat zich liet uitschrijven.
Minder dopen, communies en huwelijken
Daarnaast blijkt uit het vijfde rapport een verdere daling van het aantal mensen dat zich liet dopen, de eerste of plechtige communie deed of trouwde voor de Kerk. Zo werden vorig jaar 36.834 personen gedoopt, ofwel 5.217 minder dan in 2019. Zowat 4.035 kerkelijke huwelijken werden voltrokken, tegenover 5.971 in 2019.
Wegens de coronacrisis in 2020 zijn geen cijfers beschikbaar voor dat jaar. “Bij de volgende gegevensverzameling zal moeten blijken of de aantallen van vóór de coronapandemie opnieuw worden gehaald”, luidt het rapport.
Seksueel misbruik
Tot slot wijst het rapport op 86 nieuwe meldingen van seksueel misbruik. In drie op de vier gevallen vond het misbruik meer dan dertig jaar geleden plaats. De Kerk wees 13 dossiers door naar justitie en gaf een financiële tegemoetkoming aan 28 personen.
Beste van Plus
LEES OOK
Paus Franciscus duidt verklaringen over homoseksualiteit
Omstreden kardinaal Pell krijgt geen staatsbegrafenis in Australië
Australische kardinaal George Pell gestorven
Hasseltse koster Johan maakt begrafenis paus emeritus Benedictus mee: “Het leek of hij alles mee organiseerde”
Achelse pater neemt samen met 50.000 mensen afscheid van paus emeritus Benedictus XVI: “Beklijvend”
Bekijk
Hoofdpunten
Gastgezin van Oekraïense jongen na afranseling op school: “Ze overwegen terug te gaan naar Oekraïne”
Hoe Van Grieken al langer op zoek was naar exit voor Van Langenhove
45-jarige Tongenaar overleden na aanrijding op industrieterrein Overhaem
Oekraïense Lena maakt vuurtjes en warme kleren voor haar man aan het front
Marleen werd ontslagen omdat ze in woonwagen woonde, toch wil ze er nooit meer weg
‘Euromillions’ winnen zonder de cijfers juist te hebben, hoe kan dat? “Dit noemen we de miljonairsdouche”