© AFP
Primoz Roglic kiest ‘normaal’ weer voor de Tour de France: “De Giro zal te vroeg komen”
Het lijkt erop dat Primoz Roglic volgend seizoen opnieuw voor de Tour de France kiest, ook al weet hij nog niet wanneer hij hersteld is van zijn schouderoperatie. In een interview met ‘Wielerflits’ laat hij uitschijnen dat de Tour de verstandigste keuze is.
“Ik vrees dat de Giro komend seizoen te vroeg komt”, aldus Roglic. “Ook al wil ik nog één keer de Ronde van Italië rijden. Misschien is het verstandiger om me te proberen optimaal voor te bereiden voor de Tour waarin Jonas Vingegaard met rugnummer 1 zal starten. Dat is an sich speciaal. Het is duidelijk dat ik nog niet klaar ben met de Tour de France. Ik geloof nog altijd dat ik ook daar de jongere generatie de baas kan. Zie Nibali en Valverde”, aldus de ex-schansspringer die momenteel met Jumbo-Visma op een eerste trainingsstage zit in Spanje.
Roglic gaf in dat interview aan dat hij zich niet oud voelt, ondanks het leeftijdsverschil van elf jaar met Remco Evenepoel. “Dat voel je pas wanneer je een stuk trager bent dan hen. Als ik mijn goede vorm haal, dan merk ik weinig van dat leeftijdsverschil”, aldus de 33-jarige Sloveen van Jumbo-Visma die niet verbaasd was van het hoge niveau die Evenepoel in de Vuelta haalde. “Dat wist ik al van vóór de Ronde van Spanje. Zelf werd ik almaar beter. Ik keek echt uit naar de laatste bergritten. Ik was er klaar voor om in de slotweek het duel aan te gaan. Helaas.” Zijn droom op een vierde opeenvolgende zege in de Vuelta eindigde op het asfalt, met een operatie van de schouder tot gevolg.
LEES OOK
VIDEO. Ergernis bij Remco Evenepoel wanneer Roglic weigert om over te nemen in Catalonië: “Heb het wel tien keer gevraagd maar hij wilde niet, jammer”
Kaden Groves slaat opnieuw toe in Catalonië, Remco Evenepoel bestookt Primoz Roglic voortdurend maar wint er niets mee
Remco Evenepoel weet dat het moeilijk wordt om Ronde van Catalonië nog te winnen: “Het is nog altijd Primoz Roglic, die rijd je er niet zomaar af”
Had hij te veel zelfvertrouwen? Waarom het verlies van Remco Evenepoel in Catalonië later toch een zege kan worden: “Hier kan ik veel uit leren”
Remco Evenepoel niet te spreken over tactiek van rivaal Primoz Roglic in Ronde van Catalonië: “Wij hebben tenminste koers gemaakt”
Bekijk
Hoofdpunten
ANALYSE. Bossie: "De jonge honden hebben zich getoond"
“Er is weer meer beleving rond de Rode Duivels”: Belgische fans (ondanks afgelaste training) hoopvol na eerste wedstrijd Domenico Tedesco
Gezien, Rode Duivels? Aanvalslustig Duitsland klopt Peru in oefeninterland
Thibaut Courtois speelt dinsdag niet tegen Duitsland
In Gent-Wevelgem volgt belangrijkste test voor Jasper Philipsen: “Wedden met Mathieu van der Poel, dat doe ik nooit meer”
Kaden Groves slaat opnieuw toe in Catalonië, Remco Evenepoel bestookt Primoz Roglic voortdurend maar wint er niets mee