© RR
Rode Kruis-Vlaanderen doet dringende oproep aan bloeddonoren van negatieve bloedgroepen: “Kritieke periode op komst”
Rode Kruis-Vlaanderen trekt aan de alarmbel voor de negatieve bloedgroepen: de bloedvoorraad staat veel te laag en dat zal de komende dagen alleen verergeren door de komende feestdagen. Tijdens de feestdagen valt het aantal bloeddonoren traditiegetrouw even stil.
“Tijdens de kerstvakantie hebben we gemiddeld 19 procent minder donoren dan normaal”, zegt Philippe Vandekerckhove, gedelegeerd bestuurder van Rode Kruis-Vlaanderen. “We gaan dus een kritieke periode tegemoet. We zijn dringend op zoek naar extra donoren, vooral mensen met een negatieve bloedgroep.”
Voor alle negatieve bloedgroepen is de bloedvoorraad erg laag. Er dreigt een kritisch tekort, vooral voor O negatief, de zogeheten ‘universele donor’. Het bloed van deze donoren kan immers aan patiënten van elke bloedgroep gegeven worden.
Minder mee bezig
“De mensen zijn tijdens de eindejaarsperiode minder bezig met bloed geven dan tijdens de rest van het jaar. Voor velen is de kerstvakantie een drukke periode, vol met familiefeesten, nieuwjaarsrecepties en andere vakantieplannen. Dan blijft er natuurlijk minder tijd over om bloed te komen geven”, zegt Vandekerckhove. “Ook tijdens de kerstperiode blijven er patiënten die dringend nood hebben aan bloed, denk maar aan moeders na een moeilijke bevalling of mensen die een ongeval hebben gehad”, klinkt het nog.
Bestaande donoren én nieuwe donoren kunnen op diverse plaatsen bloed geven: in één van de 13 donorcentra of tijdens één van de lokale bloedinzamelingen. Een plaatsje reserveren kan via rodekruis.be/bloed of telefonisch op 0800-777.00.
LEES OOK
Met bloedinzamelactie Bloedserieus wil Rode Kruis studenten stimuleren om regelmatig bloed te doneren
Sint-Antoniusverkoop in Oudsbergen brengt 6.480 euro op voor vier goede doelen
Jacobus geeft voor de 150ste keer bloed bij het Rode Kruis Lommel
Zeven cursisten halen diploma Eerste Hulp in Heers
Rode Kruis Bree koortsachtig op zoek naar nieuwe locatie: “Tijd begint te dringen”
Bekijk
Hoofdpunten
Zoveel Limburgers nemen hun kind, hond of kat mee in bed. Maar is dat een goed idee?
Sandra slaapt al acht jaar slecht: “Ik kan maar twee uur slapen door vreselijke pijn”
Help, het lukt me maar niet om door te slapen: onze experte weet raad
Win een boxspring van Grisar Slaapcomfort of een slaaptraining
Verijdelde aanslag had Bart De Wever als doelwit: geradicaliseerde moslimjongeren wilden burgemeester vermoorden
Vingerafdrukken en een ‘mugshot’, maar geen handboeien voor de fotografen: dit zal er gebeuren nadat Trump gearresteerd wordt