© REUTERS
Storing die duizenden vliegtuigen aan grond hield in VS werd veroorzaakt door menselijke fout
De landelijke storing in het luchtvaartsysteem van de Verenigde Staten woensdag kwam door een menselijke fout. Een anonieme bron zegt tegen persbureau Bloomberg dat het er op lijkt dat twee personeelsleden van een externe partij de fout begingen.
Volgens de luchtvaartautoriteit FAA wijzigden medewerkers een cruciaal databestand op plekken waar dat volgens de regels absoluut niet mocht. De FAA doet nu onderzoek of de illegale wijzigingen bewust of per ongeluk werden gedaan. Na het uitvallen van het gegevensbestand trad een back-upsysteem in werking, maar ook die stuitte op de fouten in het originele datadocument. De FAA zou nu aan een verbetering van het systeem werken, om dit soort fouten in de toekomst te voorkomen.
De storing trad op in het zogeheten Notice to Air Missions-systeem, afgekort NOTAM. Daarin kunnen piloten lezen dat er bijvoorbeeld een orkaan is, en welke landingsbanen gesloten zijn. Daardoor was het nodig om ongeveer anderhalf uur alle binnenlandse vluchten aan de grond te houden. Dat leidde woensdag tot duizenden vertragingen en annuleringen. Donderdag waren de problemen helemaal verholpen.
LEES OOK
Lindsay Lohan, Jake Paul en pornoactrice: acht Amerikaanse sterren aangeklaagd voor illegale reclame voor cryptomunten
Zeker vijf doden bij zwaar stormweer in Californië
Twee gevangenen ontsnappen met behulp van tandenborstel, maar laten zich betrappen in pannenkoekenrestaurant
Twee leerkrachten neergeschoten door student in Amerikaanse school, dader nog steeds op de vlucht
“Of Trump wint bij een rechtszaak? Niet als hij straks zit waar hij hoort: achter slot en grendel”
Bekijk
Hoofdpunten
Wat als je niet meer op de foto op je rijbewijs lijkt? “Misschien moet ik toch voor een nieuwe foto gaan”
Grote actie in strijd tegen grenscriminaliteit aan grensovergang in Moelingen
Drugsgangster Bilal B. geeft zich aan, rivalen antwoorden met bomaanslag op woning van familie
Verdacht overlijden van tachtiger in Heers: drie familieleden vrijgelaten
Wim Hillenaar is de nieuwe burgemeester van Maastricht
Vrijdag opnieuw stakingsacties bij De Lijn na zware agressie in Genk