© NHC
Drie lynxen uit Litouwen onderweg naar Natuurhulpcentrum: “Eigenaar wilde ermee kweken”
Woensdag in de vroege ochtend arriveren in het Natuurhulpcentrum in Opglabbeek drie lynxen uit Litouwen. De grote katten werden bij een particulier die ermee wilde kweken, in beslag genomen. Omdat Litouwen zelf geen opvangcentrum heeft, werd bij Sil en co hulp gevraagd.
Het is niet de eerste keer dat ze in het NHC lynxen opvangen. “Nu gaat het over moeder en haar twee halfwas jongen. Het trio werd bij een particulier in beslag genomen toen aan het licht kwam dat hij de lynxen kweekte voor de verkoop. De dieren werden tijdelijk in een dierentuin gezet waar drie mannen van ons ze dinsdag gingen ophalen”, vertelt Sil Janssen.
Illegale handel in lynxen - een Europees beschermde soort - is al eens eerder aan het licht gekomen. “Mensen beseffen niet dat zo’n lynx een wild dier is en het altijd fout kan lopen. Flink fout zelfs. Want zo’n lynx is al een behoorlijk grote kat.”
© NHC
Breuken
Het gaat op Europese lynxen. “Dezelfde die in het wild in West-Europa voorkomen. Maar waarschijnlijk iets meer behaard omdat het daar kouder is. De lynxen werden met netten gevangen en in een transportkooi gezet. In slaap schieten kan niet bij deze dieren. Ze hebben zo harde beenderen dat je dan het risico zou lopen dat er breuken komen.”
© NHC
Opkuisactie
Dieren die vanuit Litouwen naar Opglabbeek komen, is niet nieuw. “In de Baltische staat zijn ze al een tijdje bezig met een opkuisactie van alles wat niet mag. Het enige probleem: ze hebben niet zo’n centrum als het onze. Daarom zoeken ze altijd in het buitenland naar een oplossing om de dieren op te vangen. Samen met de lynxen brengen we ook nog twee aapjes mee. Die gaan rechtstreeks naar Stichting Aap. De lynxen gaan bij aankomst ook een tijdje in quarantaine. En eens ze gezond zijn bevonden, gaan we op zoek naar dierentuin waar ze definitief kunnen worden geplaatst.”
LEES OOK
Drie nieuwe flitspalen geplaatst op een van de drukste verkeersassen van Limburg: “Geen zichtbare flits”
Brandpreventieadviseur na dodelijke brand: “Check de levensduur van je rookmelders”
Agressie bij spelers van Moeskroen in degradatieduel tegen PIBO Belisia: politie komt tussenbeide
32-jarige lichtgewond na ongeval met bus in Sint-Truiden
Bestuurder lichtgewond na botsing tegen boom in Oostham
Bekijk
Hoofdpunten
Zoveel Limburgers nemen hun kind, hond of kat mee in bed. Maar is dat een goed idee?
Sandra slaapt al acht jaar slecht: “Ik kan maar twee uur slapen door vreselijke pijn”
Help, het lukt me maar niet om door te slapen: onze experte weet raad
Win een boxspring van Grisar Slaapcomfort of een slaaptraining
Verijdelde aanslag had Bart De Wever als doelwit: geradicaliseerde moslimjongeren wilden burgemeester vermoorden
Vingerafdrukken en een ‘mugshot’, maar geen handboeien voor de fotografen: dit zal er gebeuren nadat Trump gearresteerd wordt