Ontmijningsdienst Dovo laat onbruikbare springstoffen op het militair domein in Helchteren gecontroleerd exploderen. Mogelijk zijn de komende dagen nog enkele knallen te horen. — © Chris Nelis
Waarom er vanmiddag luide, doffe knallen te horen waren in Midden-Limburg
De luide, doffe knallen die donderdag in een groot deel van Midden-Limburg waren te horen, waren afkomstig van explosies op het militair domein in Helchteren. Ontmijningsdienst Dovo liet er gecontroleerd oude, onbruikbare springtuigen exploderen.
De hele dag waren luide, doffe knallen te horen in een ruim gebied rondom Helchteren. Op sociale media waren er meldingen vanuit Genk, Oudsbergen, Zonhoven en Houthalen-Helchteren. Heel wat mensen vroegen zich af wat er gaande was en waar die knallen vandaan kwamen.
De communicatiedienst van Defensie gaf uitsluitsel: “Er zijn inderdaad activiteiten geweest op het militair domein in Helchteren. Het was ontmijningsdienst Dovo die er op een gecontroleerde manier oude en onbruikbare springstoffen liet exploderen. Het is mogelijk dat er in de loop van de komende dagen nog een paar keer een knal te horen zal zijn. Maar alleszins niet veel meer.” (cn)
LEES OOK
Bom in achtertuin in de Steenbergwijk in Helchteren: “Zag het wegrollen”
Duitse vliegtuigbom uit WO II ontdekt bij graafwerken in Wijshagen
Granaat uit Tweede Wereldoorlog ontploft in Stokrooie
Containerpark Zonhoven even ontruimd na vondst oefenmortier
Wapens en springstoffen gevonden in huis in Wiemesmeer, vader en zoon gearresteerd
Bekijk
Hoofdpunten
Verdacht overlijden van tachtiger in Heers: drie familieleden vrijgelaten
Steeds meer mensen wrappen hun keuken: “Het is een stuk goedkoper”
Poetin kwaad over Britse “nucleaire” tankgranaten voor Oekraïne, maar één detail vertelt hij niet
Vrijdag opnieuw stakingsacties bij De Lijn na zware agressie in Genk
Man krijgt pv omdat foto op zijn rijbewijs niet meer op hem lijkt: “Was al vijftig jaar oud”
LIVE RODE DUIVELS. Aanvoerder De Bruyne: “Er is wel wat veranderd met deze nieuwe coach”