© AFP
Spotify kondigt 600 ontslagen aan
De Zweedse audiostreamingdienst Spotify schrapt 6 procent van zijn personeelsbestand, of bijna 600 banen. Dat heeft het bedrijf maandag aangekondigd. Een hele reeks grote techbedrijven kondigde recentelijk al banenverliezen aan om de kosten terug te dringen.
“In de komende uren zullen de betrokken werknemers op de hoogte gebracht worden”, aldus topman Daniel Ek. Het aandeel Spotify won maandag na de aankondiging in de vroege handel in New York bijna 4 procent. Het aandeel was sinds eind 2021 zowat 58 procent van zijn waarde verloren. Het bedrijf telt momenteel circa 9.800 werknemers.
Met de beslissing volgt Spotify andere techbedrijven zoals Amazon, Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms: bedrijven die ook allemaal ingrijpen in hun personeelsbestand vanwege de afzwakkende economie en lagere advertentie-inkomsten.
Microsoft maakte vorige week bekend 10.000 banen te schrappen, en bij Alphabet gaan 12.000 arbeidsplaatsen verloren. Voor Amazon en Meta gaat het om respectievelijk ruim 18.000 en 11.000 banen. Volgens een economisch onderzoeksbureau is bijna 20 procent van de Amerikaanse bedrijven van plan om de komende maanden banen te schrappen om zo kosten te verlagen.
LEES OOK
Spotify staat voor grootste verandering in jaren
Bij velen onbekend, maar Antwerpse rapper haalde al miljoenen views: Maak kennis met Brysa
Tesla sterk omhoog op Wall Street
“Ook muziekdienst Spotify schrapt deze week banen”
Eén berichtje, en plots is muziek van PXL-alumnus te horen in nieuwe Apple-reclame
Bekijk
Hoofdpunten
Zoveel Limburgers nemen hun kind, hond of kat mee in bed. Maar is dat een goed idee?
Sandra slaapt al acht jaar slecht: “Ik kan maar twee uur slapen door vreselijke pijn”
Help, het lukt me maar niet om door te slapen: onze experte weet raad
Win een boxspring van Grisar Slaapcomfort of een slaaptraining
Drie nieuwe flitspalen geplaatst op een van de drukste verkeersassen van Limburg: “Geen zichtbare flits”
Mail in plaats van briefje in de bus als je pakje niet kan ontvangen: bpost start testproject in Tessenderlo