Elisabeth en Mathilde gaan namens het Belgisch koningshuis naar Egypte. — © Belga
Koningin Mathilde en kroonprinses Elisabeth gaan in maart samen naar Egypte
Koningin Mathilde en kroonprinses Elisabeth zullen van 14 tot 16 maart een werkbezoek brengen aan Egypte. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt.
“Het bezoek kadert in de historische belangstelling van de koninklijke familie voor het oude Egypte en is een eerbetoon aan koningin Elisabeth, wiens interesse en passie aan de wieg staan van de bloei van de egyptologie in België”, luidt het. Elisabeth was de echtgenote van koning Albert I.
De koningin en de prinses zullen onder meer het graf van Toetanchamon bezoeken. In Caïro zullen ze de opening van een tentoonstelling over koningin Elisabeth en de Belgische egyptologie bijwonen. Ook zullen ze archeologische sites bezichtigen waar Belgische universiteiten actief zijn.
LEES OOK
Koning Filip en koningin Mathilde maken zich op voor eerste Belgische staatsbezoek in Afrika in 44 jaar
ROYALS. Een neuzende Charles en prinses Elisabeth treedt in de voetsporen van haar betovergrootmoeder
In de koffer van koningin Mathilde en kroonprinses Elisabeth: “99 procent van wat ze dragen, hebben ze zelf gekocht”
Prinses Elisabeth poseert in Egypte voor foto die haar betovergrootmoeder in 1923 ook maakte
Koning en koningin bezoeken Limburgse getroffen gezinnen na aardbeving in Turkije en Syrië
Bekijk
Hoofdpunten
Verdacht overlijden van tachtiger in Heers: “Er leefden geiten in de woonkamer”
Buschauffeur krijgt klappen: spontane staking De Lijn legt busvervoer in Limburg lam
Wanneer tanken peperduur wordt: recordaantal bestuurders betrapt met rode diesel
Eerste Afrikaans restaurant in Limburg serveert gegrilde geit, cassave en oliebollen
Waarom Theo Francken (N-VA) nu wel duidelijk njet zegt tegen Vlaams Belang
Zijn familie smeekte de politie bij huiszoeking om hulp: zoon (19) van Kim Kay riskeert vier jaar cel