Euroleague Women: geen stunt voor Kangoeroes Mechelen tegen Salamanca
Geen stunt voor Kangoeroes Mechelen op de elfde speeldag van de Euroleague Women. De Maneblussers verloren van het Spaanse Avenida Salamanca. In poule B tellen de Mechelse dames 1 op 11 en komen bij hun debuut in de Euroleague niet meer in aanmerking voor de kwartfinales.
Net als in vele eerdere Europese duels dit seizoen pakte Kangoeroes Mechelen via Lisa Berkani en Morgan Bertsch weer uit met een schitterende eerste helft: 18-18 en 36-37. In de tweede helft schakelde Salamanca een versnelling hoger. Via Mariella Fasoula (18 punten), en Maite Cazorla (14 punten) ging het naar 44-56 en uiteindelijk naar een 61-75 zege. Van de twee poules van acht stoot de top-4 na 14 speeldagen door naar de kwartfinales. In poule A staat Emma Meesseman met het Turkse Fenerbahce Istanbul op de eerste stek. In poule B prijkt Kim Mestdagh met het Italiaanse Schio mee aan de leiding.
Kangoeroes Mechelen-Avenida Salamanca 61-75Kwarts: 18-18, 18-19, 8-19, 17-19Kangoeroes Mechelen: Berkani 12, Bertsch 24, Morrison 5, Nauwelaers 7, Resimont 3, Bruyndonckx 0, Denys 7, Rembiszewska 6, Van Gils 41/8ste finales EuroCup Women: winst voor Ben Abdelkader en Lisowa, nederlagen voor Delaere en Geldof In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de EuroCup Women was er voor vier Belgian Cats wisselend succes. Hind Ben Abdelkader (2 punten, 3 rebounds, 6 assists) won met Franse Villeneuve D’Ascq met 66-74 van het Hongaarse Peac. Maxuella Lisowa (2 punten, 2 rebounds, 2 assists) zegevierde met het Israëlische Ramla met 85-63 van het Poolse Gorzow. Antonia Delaere (5 punten, 1 rebound, 1 assist) verloor dan weer met het Italiaanse Venetië met 83-68 van het Israëlische Hapoel Holon. Serena-Lynn Geldof (7 punten, 1 rebound, 1 assist) verloor met het Spaanse Zaragoza met 69-66 van het Poolse Lublin.
LEES OOK
Belgian Cat Ine Joris verlaat Kortrijk en trekt naar Castors Braine
Tweelingzusjes Billie en Becky Massey schitteren voor 8.700 toeschouwers bij Estudiantes Madrid: “Stek op Copa de la Reina is kers op de taart”
Pech voor Julie Allemand: Belgian Cat mist uitgerekend finale EuroCup Women door blessure
Van een bocht gesproken: Kortrijk Spurs wilde de top van het Belgische vrouwenbasket bestormen, maar droom gaat in rook op
Belgian Cat Julie Allemand met Lyon naar finale EuroCup Women
Bekijk
Hoofdpunten
Op audiëntie bij Tadej Pogacar, die het ideale scenario voor de Ronde van Vlaanderen kent: “Als ik wil winnen, moet ik alleen aankomen”
Lotte Kopecky droomt van tweede zege op rij in Ronde, maar heeft toch een voorkeur: “Als ik moet kiezen, ga ik voor Parijs-Roubaix”
Ploegleider Wilfried Peeters: “Op een dag staat Remco Evenepoel aan de start van de Ronde van Vlaanderen”
Tom Pidcock weet al (een beetje) wat er zondag gaat gebeuren, maar wil zich vooral meten met de ‘Grote Drie’: “Wie wint de Ronde? Ik!”
Tim Merlier debuteert op zijn dertigste in de Ronde van Vlaanderen (en heeft er zin in): “Wout stuurde me dat mijn selectie terecht was”
VIDEO. Wanneer zelfs Pogacar moet afstappen: Koppenberg ligt er spekglad bij twee dagen voor de Ronde van Vlaanderen