© PRESSE SPORTS
Brussel hoopt op WK wielrennen in 2030 naar aanleiding van tweehonderd jaar België
Krijgen we negen jaar na Leuven opnieuw een WK wielrennen in ons land? Stad en gewest Brussel nemen alvast initiatief met de steun van de federale regering. In 2030 zal België tweehonderd jaar bestaan en dat verdient enkele feestelijke activiteiten.
Afgelopen herfst gaf de Internationale Wielerunie UCI een lijst van wereldkampioenschappen vrij die nog vacant zijn en de komende jaren zullen worden toegekend. Daarbij ook het WK wielrennen in 2030.
En dat is voor heel wat Belgische instanties een belangrijke datum. België zal dan immers tweehonderd jaar bestaan en dat verdient de nodige feestelijke activiteiten. “Waarom niet het WK organiseren?”, werd in Brussel luidop gedacht. De eerste gesprekken zijn intussen opgestart tussen de stad Brussel en het Brussels gewest, met de goedkeuring van de federale overheid.
Niet enkel historische argumenten worden aangewend. Er is uiteraard de aanwezigheid van huidig wereldkampioen Remco Evenepoel die in 2030, als frisse dertiger, ongetwijfeld nog een keertje de regenboogtrui zal willen veroveren. Bovendien ligt het gigantische succes van het in 2021 in Leuven slash Vlaanderen georganiseerde wereldkampioenschap nog vers in het geheugen. Golazo, co-organisator van het WK in Leuven, liet reeds in de herfst aan de UCI en Belgian Cycling officieel weten aan het WK 2030 te willen meewerken. Begin november werd hieromtrent door het organisatiebureau een zogenaamde ‘letter of interest’ overgemaakt.
Brussel hoopt via een sterk dossier de Internationale Wielerunie te overtuigen maar is niet de enige kaper op de kust. Het Franse overzeese gebied Guadeloupe liet in november van vorig jaar al weten dat het kandidaat is om in 2030 het wereldkampioenschap naar de Caraïben te halen.
LEES OOK
WIELERKALENDER 2023. Ontdek hier wanneer de belangrijkste koersen plaatsvinden
ANALYSE. Onze veldritwatcher: “Mathieu lacht als laatste en krijgt zowaar record Eric De Vlaeminck in zicht”
Mathieu van der Poel krijgt dan toch geen straf voor hotelincident met tienermeisjes tijdens WK: “Hun gedrag was vervelend en invasief”
Italiaanse wielerlegende Ercole Baldini overleden: ex-Girowinnaar, wereldkampioen en werelduurrecordhouder
Oud-wereldkampioen en vijfvoudig Tourwinnaar Bernard Hinault te gast in Borgloon
Bekijk
Hoofdpunten
ANALYSE. Onze chef sport: “Tedesco beloofde snelle benen, Lukebakio bracht ze ook”
Frankrijk vernedert Nederland dankzij duo Mbappé-Griezmann, Oostenrijk aan kop in groep van de Belgen
Jonge Duivels overtuigen niet tegen Tsjechië en blijven steken op scoreloos gelijkspel: “Goede les voor ons”
HERBELEEF. Droomstart voor Tedesco: België wint met 0-3 van Zweden dankzij hattrick Lukaku
Verre van perfect en toch gewonnen, Jumbo-Visma en Van Aert kunnen het ook op karakter: “Pogacar speelde in de kaart van Wout”
Ophef om niets: kettingkwestie van Wout van Aert in de E3 haalde zelfs nooit meeting van UCI-wedstrijdjury, van diskwalificatie geen sprake