© AP
Paus Franciscus duidt verklaringen over homoseksualiteit
Paus Franciscus heeft zaterdag in een brief meer uitleg gegeven over een eerdere verklaring waarin hij homoseksuele daden als een zonde had omschreven. Zij die homoseksualiteit strafbaar stellen, zijn “verkeerd”, duidde hij.
Franciscus had eerder deze week in een interview met het agentschap AP voor enige ophef gezorgd met een verklaring over homoseksualiteit. “Het is geen misdaad. Ja, maar het is een zonde”, zo had de paus gezegd. Hij voegde eraan toe: “het is ook een zonde om een gebrek aan liefde tegenover anderen te hebben”.
In een brief aan de Amerikaanse pastoor James Martin probeerde de paus zaterdag zijn woorden beter te duiden. “Wanneer ik zeg dat het een zonde is, dan verwijs ik gewoon naar de katholieke moraalleer, die stelt dat elke seksuele daad buiten het huwelijk een zonde is”, schreef hij. “Natuurlijk moet men steeds de omstandigheden in overweging nemen, die een schuld kunnen beperken of helemaal wegnemen.”
Franciscus beklemtoont dat criminalisering “goed noch rechtvaardig” is. “Ik zou willen zeggen dat wie homoseksualiteit wil criminaliseren verkeerd is”, zo stelt Franciscus in de brief die zaterdag werd gepubliceerd op de website van het katholieke LGBTQ-magazine Outreach. James Martin is hoofdredacteur van Outreach en had Franciscus een brief gestuurd over het interview.
De 86-jarige paus verklaarde dat het om een mondeling interview ging. Daarbij is het “begrijpelijk” dat er bij de schriftelijke weergave ervan bepaalde nuances verloren zijn gegaan, stelde hij.
LEES OOK
Paus zet deur op een kier voor afschaffing van het celibaat
Van de schandalen tot de ‘onheilige drievuldigheid’: wat is er in 10 jaar onder paus Franciscus veranderd?
Paus veroordeelt “gruwelijke wreedheden die mensheid te schande maken” in Congo
Paus Franciscus aangekomen in Congo voor langverwacht bezoek
India is nu het land met de meeste inwoners, maar is dat een macht of een last?
Bekijk
Hoofdpunten
Europa wil techbedrijven verplichten om kinderporno op te sporen, Ashton Kutcher hoopt dat het lukt
CEO van Plopsaland moet opstappen na vernietigend rapport: “Iedereen besefte dat Steve hier niet ongeschonden uit zou komen”
Weerman Frank Deboosere (64) over zijn pensioen: “Ik heb een paar interessante voorstellen gekregen”
Paul Onuachu komt amper nog van bank in Southampton: “Of hij vaker zal spelen? Dat zou me verbazen”
Dochter van Kim Clijsters door Amerikaanse basketbalfederatie uitgenodigd voor oefenkamp
Kat in Eisden geraakt door loden kogel: “Dit is een poging om een huisdier te doden”