© AFP
22-jarige Marius Mayrhofer sprint naar zijn allereerste zege ooit, zelfs bij beloften kon hij nooit winnen: “Dit betekent heel veel voor mij”
Met de overwinning in de Cadel Evans Great Ocean Road Race heeft Marius Mayrhofer zijn eerste profzege beet, meteen op WorldTourniveau. “Bij de beloften kon ik nooit winnen, nu schiet ik eindelijk eens raak. Dit betekent heel veel voor mij.”
De 22-jarige Duitser maakte drie jaar deel uit van de jongerenploeg van Team DSM en maakte vorig jaar de overstap naar de profs. Hij sprokkelde enkele plaatsen in de top tien in kleinere rittenkoersen, maar winnen lukte nog niet in zijn debuutjaar. Na de Tour Down Under schiet hij nu wel raak in een eendagskoers.
© AFP
Bij de beloften bleef de teller op nul voor de Duitser, bij de junioren pakte hij zilver op het WK in Innsbruck in 2018, 1:25 na de triomf van de ongenaakbare Remco Evenepoel. “Ongelooflijk, de laatste wedstrijd die ik won was bij de junioren”, vertelde hij na afloop. “Het doet geweldig veel deugd om de handen nog eens omhoog te steken. En dat in een World Tourkoers. Dit betekent heel veel voor mij.”
Nog energie over
De Duitser prees zijn team. “De ganse dag waren ze in de weer en leverden ze geweldig werk. Die helling op het lokale circuit was zwaar, maar ze loodsten me er over en dankzij hen zat ik telkens vooraan. Ik moest geen trap te veel geven en had daardoor nog voldoende energie in de finale.”
© AFP
Mayrhofer verraste in de sprint door van ver aan te zetten. “Er lag een kleine afdaling voor de finish waar ik snelheid kon nemen. Daarna zette ik mijn sprint vroeg aan en ging ik vol gas naar de streep. Ik droomde al lang van een overwinning, nu is het prijs en dat na een geweldige tijd hier in Australië. In de Tour Down Under reden we al goed samen als team, maar bleef een resultaat uit, nu kunnen we deze trip gelukkig afsluiten met een zege.”
© AFP
Bekijk
Hoofdpunten
ANALYSE. Onze chef sport: “Tedesco beloofde snelle benen, Lukebakio bracht ze ook”
Frankrijk vernedert Nederland dankzij duo Mbappé-Griezmann, Oostenrijk aan kop in groep van de Belgen
Jonge Duivels overtuigen niet tegen Tsjechië en blijven steken op scoreloos gelijkspel: “Goede les voor ons”
HERBELEEF. Droomstart voor Tedesco: België wint met 0-3 van Zweden dankzij hattrick Lukaku
Verre van perfect en toch gewonnen, Jumbo-Visma en Van Aert kunnen het ook op karakter: “Pogacar speelde in de kaart van Wout”
Ophef om niets: kettingkwestie van Wout van Aert in de E3 haalde zelfs nooit meeting van UCI-wedstrijdjury, van diskwalificatie geen sprake