© BELGA
Het WK en boeken toe? “Triest” einde voor cross Hoogerheide dreigt door Flanders Classics: “We houden er rekening mee”
Komend weekend wordt in Hoogerheide het WK veldrijden verreden, met als climax een duel tussen Mathieu van der Poel en Wout van Aert. Maar nadien zou het wel eens over en uit zijn voor de traditiecross, die bekendstaat als de Grote Prijs Adrie van der Poel.
De voorbereidingen voor die hoogmis van de cross zijn in volle gang. Al drie weken wordt er gesleuteld en gebouwd in Hoogerheide. De VIP-tent staat al een tijdje recht, net als zes bruggen. Er werd 4 kilometer hekwerk neergepoot en het hele project zal zo’n 3 miljoen euro kosten.
Adrie van der Poel is parcoursbouwer van dienst, logisch in zijn geboortedorp. “We doen dit al jaren met een vaste groep enthousiaste mensen”, stelde hij bij Omroep Brabant. “We hebben voor het WK wat nieuwe dingen in het parcours zitten, dus dat is hartstikke leuk.”
© Wim Kempenaers
Maar, maar, maar… Het verhaal van de wereldbekermanche in Hoogerheide kan wel eens eindigen met het WK. “We houden er rekening mee dat het na dit WK over is”, aldus voorzitter Jan Prop in Het Algemeen Dagblad. De grote schuldige, klinkt het in Nederland, is… Flanders Classics. “We hebben nu te maken met een heel ander speelveld. Waar blijft Hoogerheide als er wordt gekozen voor de steden waar het geld zit en Flanders Classics overal al haar sponsors meebrengt? Je kunt van een gemeente als Woensdrecht met 22.000 inwoners niet verlangen dat het mee kan gaan in zo’n model. Als wij onze sponsoring moeten aanpassen op wat Flanders Classics doet, dan kunnen we niet meer organiseren op dit niveau. Hoe hoog dat niveau is, is genoegzaam bekend.”
“Triest”, aldus de organisatie. Ze hadden er namelijk stiekem op gehoopt om de GP Adrie van der Poel op termijn voort te zetten als de GP Mathieu van der Poel.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
LEES OOK
Klaar voor een nieuwe mensenzee op de Citadel: Namen stelt zich na organisatie EK nu ook kandidaat als WK-gastheer
Ook Mathieu van der Poel is maar eens mens, zo blijkt volgens z’n bondscoach: “Dat mensen altijd wat van hem vinden, daar is hij gevoelig voor”
Zelfs Lance Armstrong interesseert zich voor de cross na spectaculair WK: “ Dude , I wish I was there ”
Iedereen is onder de indruk van spectaculaire drone op WK veldrijden, kan dat ook in een wegkoers? “Weinig waarschijnlijk”
Dit zag u niet op tv tijdens het WK: applaus van gedubbelde voor Van der Poel en Van Aert, piek van decibels in laatste ronde
Bekijk
Hoofdpunten
Geblesseerde Jérémy Doku verlaat dan toch Rode Duivels, 19-jarige Johan Bakayoko is zijn vervanger
Rode Duivels trainen eerste keer onder bondscoach Domenico Tedesco, die zelf ook een balletje mee trapt
België heeft de jongste bondscoach van Europa: “Leeftijd is nooit een issue geweest bij aanstelling Tedesco”
Stoot Bruno na meer dan 20 jaar Mbonabucya van Truiense topschutterstroon? “Hij heeft het instinct van een killer”
Hoe Jumbo-Visma de beste wielerploeg ter wereld werd: “En toen kwam vraag 1: hebt u ooit doping gebruikt?”
Paul Onuachu komt amper nog van bank in Southampton: “Of hij vaker zal spelen? Dat zou me verbazen”