Archiefbeeld — © AP
Minstens drie mensen verdronken nabij Grieks eiland Lesbos
Bij een schipbreuk met een vaartuig met vluchtelingen en migranten zijn minstens drie mensen om het leven gekomen nabij het Griekse eiland Lesbos. Volgens de Griekse kustwacht is er bovendien sprake van een twintigtal vermisten.
De slachtoffers zijn twee vrouwen en een man. Ze maakten deel uit van een groep van naar schatting 41 personen. Hun boot zonk toen die een rif raakte nabij Lesbos, een eiland vlakbij de Turkse kustlijn. De kustwacht kon zestien opvarenden redden en blijft intussen zoeken naar de vermisten. Maar de redding wordt bemoeilijkt door de slechte weersomstandigheden.
Het gaat om het tweede ongeval met een opblaasbare boot met vluchtelingen en migranten op korte tijd. Zondag stierven vier kinderen en een vrouw nabij het Griekse eiland Leros toen hun vaartuig in de problemen kwam. De boot was vanuit Turkije vertrokken. Toen werden 41 mensen gered.
LEES OOK
In beslag genomen meubilair Fedasil gaat naar Brussels kraakpand om er “salon van schaamte” te maken
Regie der Gebouwen wil ontruiming van Brussels gebouw dat bezet wordt door asielzoekers
Duizenden demonstranten in Den Haag voor boerenprotest, Geert Wilders: “Willen jullie meer of minder Rutte?”
Zwitserse autoriteiten mogen mobiele telefoons van asielzoekers screenen
Cruiseschip voor duizend asielzoekers in Nederland moet weg na raadpleging omwonenden
Bekijk
Hoofdpunten
“Grootste proces ooit rond huisjesmelkerij” van start: hoe is het nu met de Appeltans-koten?
Bouwkraan voor bouw van nieuw boothuis dondert in Hasseltse kanaalkom: “Onverklaarbaar”
LIVE. Volg het Reuzegom-proces over de dood van student Sanda Dia hier op de voet
Onderzoek hoe gezond je tuin is: “We willen in heel Limburg theezakjes in de grond”
Kleine syndicus Bertie moet 250 euro aan KBC betalen voor “administratieve kosten”
Cd&v pleit voor verbod op ‘1 kopen, 1 gratis’: “Ook slecht voor consument zelf”