Meer dan 1000 Russische soldaten gedood in een dag volgens Oekraïense leger
Het Oekraïense leger zegt in de afgelopen 24 uur 1030 Russische militairen te hebben gedood. Volgens de Oekraïense autoriteiten was dit het dodelijkste etmaal voor de Russische troepen tot nu toe. In totaal zou Oekraïne nu 133.190 Russen hebben omgebracht.
Het leger meldt ook dat in de afgelopen twee dagen 25 Russische tanks zijn vernietigd. De cijfers uit Oekraïne zijn niet door Rusland bevestigd. Het Kremlin ontkent dat het Russische leger grote verliezen lijdt, maar deelt sinds het uitbreken van de oorlog nauwelijks cijfers over omgekomen soldaten.
De Russische troepen zijn bezig met meerdere aanvallen in de Oekraïense regio Donetsk. Volgens het Russische ministerie van Defensie hebben de strijdkrachten onlangs Oekraïense troepen verslagen bij een nederzetting ten noorden van Bachmoet, waar al maandenlang hevig wordt gevochten.
LEES OOK. Gewone Rus kraakt onder de sancties, en het ergste moet nog komen
De Oekraïense gouverneur van de grotendeels door Rusland bezette regio Loehansk waarschuwt ondertussen dat Rusland tienduizenden nieuwe militairen en huurlingen naar het oosten van Oekraïne stuurt. Dit ter voorbereiding van een groot offensief dat volgende week al zou kunnen beginnen.
Het Britse ministerie van Defensie bevestigt dat het er alle schijn van heeft dat Rusland pogingen doet om Donetsk volledig onder controle te krijgen. Volgens het ministerie is het echter onwaarschijnlijk dat dit op korte termijn lukt. De strijdkrachten winnen slechts enkele honderden meters terrein per week. Het ontbreekt Rusland aan munitie, materiaal en ervaren mankracht om in de komende weken een succesvol offensief uit te voeren, aldus de Britse autoriteiten.
LEES OOK
Poetin prijst “goede vriend” Xi en zijn “constructieve rol” in oorlog in Oekraïne
“De Russische vrede is een platgebombardeerde realiteit”
Expert over Poetins bezoek aan bezet Marioepol: “Toeval, maar dit komt over als serieuze middelvinger naar het Westen”
Poetin begeeft zich voor het eerst sinds Russische invasie op bezet Oekraïens grondgebied
Wagner-baas wil 30.000 nieuwe rekruten inlijven tegen mei
Bekijk
Hoofdpunten
“Grootste proces ooit rond huisjesmelkerij” van start: hoe is het nu met de Appeltans-koten?
Bouwkraan voor bouw van nieuw boothuis dondert in Hasseltse kanaalkom: “Onverklaarbaar”
LIVE. Volg het Reuzegom-proces over de dood van student Sanda Dia hier op de voet
Onderzoek hoe gezond je tuin is: “We willen in heel Limburg theezakjes in de grond”
Kleine syndicus Bertie moet 250 euro aan KBC betalen voor “administratieve kosten”
Cd&v pleit voor verbod op ‘1 kopen, 1 gratis’: “Ook slecht voor consument zelf”