VRT komt met officiële mededeling over Cathérine Van Eylen na onthullingen bij Anderlecht: “Ze zal haar rol herbekijken”
Het artikel van Humo waarin te lezen staat dat Wouter Vandenhaute als niet-uitvoerend voorzitter facturen met grote bedragen aan Anderlecht overschrijft, verhit de gemoederen bij iedereen in en rond de club.
Vandenhaute zou volgens Humo aan Anderlecht factureren via een managementvennootschap. Maar daarbij kan men wel geen inzage krijgen in de grootte van de betreffende facturen. In dit geval gaat het om Huppeldepup nv, een vennootschap op naam van hemzelf en zijn vrouw – en VRT-journaliste – Cathérine Van Eylen. Een sportjournaliste die geld krijgt van een voetbalclub waarvan haar man voorzitter is, roept logischerwijs vragen op. De onthullingen hebben dan ook voor haar gevolgen.
De openbare omroep, de werkgever van Van Eylen, reageerde intussen. “Cathérine is vast in dienst bij de VRT en we kennen uiteraard haar band met Wouter Vandenhaute, maar ze is daar altijd heel correct mee omgegaan”, aldus de VRT in een officieel communiqué. “En als haar man het onderwerp is van een reportage, laat ze zich vervangen. We zien dus geen deontologische bezwaren. Wel hebben we pas nu vernomen dat Wouter Vandenhaute via nv Huppeldepup facturen stuurt naar Anderlecht. Daarom zal ze haar rol binnen die nv de komende dagen herbekijken.”
LEES OOK
Jan Vertonghen over zijn foundation, de Rode Duivels en … de koers: “Hopelijk wint Sep Vanmarcke de Ronde”
Frank Boeckx stopt per direct als keeperstrainer bij Anderlecht: “Dit was een zeer moeilijke beslissing”
Anderlecht-trainer Brian Riemer heeft goed nieuws over Islam Slimani en is hoopvol: “Wij kunnen Standard nog pakken”
Laura De Neve en Laura Deloose blijven RSCA Women trouw
RSCA-jeugd kent nog altijd zijn gelijke niet: geen enkele club in de Jupiler Pro League geeft meer minuten aan zelfopgeleide spelers dan Anderlecht
Bekijk
Hoofdpunten
Op audiëntie bij Tadej Pogacar, die het ideale scenario voor de Ronde van Vlaanderen kent: “Als ik wil winnen, moet ik alleen aankomen”
Lotte Kopecky droomt van tweede zege op rij in Ronde, maar heeft toch een voorkeur: “Als ik moet kiezen, ga ik voor Parijs-Roubaix”
Ploegleider Wilfried Peeters: “Op een dag staat Remco Evenepoel aan de start van de Ronde van Vlaanderen”
Tom Pidcock weet al (een beetje) wat er zondag gaat gebeuren, maar wil zich vooral meten met de ‘Grote Drie’: “Wie wint de Ronde? Ik!”
Tim Merlier debuteert op zijn dertigste in de Ronde van Vlaanderen (en heeft er zin in): “Wout stuurde me dat mijn selectie terecht was”
VIDEO. Wanneer zelfs Pogacar moet afstappen: Koppenberg ligt er spekglad bij twee dagen voor de Ronde van Vlaanderen