Burgemeester heeft glaasje te veel op: “Maar ik heb controle niet willen omzeilen”
De burgemeester van het Vlaams-Brabantse Bertem Joël Vander Elst (Open Vld) is vorige week betrapt met een glaasje te veel op. Zo bevestigen meerdere bronnen. De man werd aan de kant gezet om te blazen. Hij moest voor drie uur zijn rijbewijs afgeven.
De alcoholcontrole vond plaats aan de Tervuursesteenweg, aan het commissariaat van de verkeerspost Bertem, vlak bij de op- en afritten naar de E40. De alcoholcontrole is er goed zichtbaar van in de verte. Toen burgemeester Joël Vander Elst de controle opmerkte sloeg hij volgens onze informatie plots een smal zijstraatje in. Vermoedelijk wilde hij zo de controle omzeilen, maar dat ontkent de burgemeester zelf met klem. Vander Elst werd aan de kant gezet en moest blazen. Het resultaat was 0,33 milligram alcohol per liter uitgeademde lucht. Dat komt ongeveer overeen met drie tot zeven biertjes voor een man. Vander Elst moest onmiddellijk zijn auto aan de kant zetten en zijn rijbewijs werd voor drie uur ingetrokken. Een boete volgt wellicht nog.
De burgemeester geeft toe dat hij een fout maakte: “Ik kwam van mijn vader in het ziekenhuis en had twee Duvels gedronken. Dat was duidelijk te veel. Maar ik heb de controle nooit uit de weg willen gaan.”
(red)
LEES OOK
Bekijk
Hoofdpunten
De helft van de Limburgers snurkt: onze expert weet wat je eraan kan doen
Ben piekert de hele nacht: “Mijn slaapprobleem zit tussen mijn oren”
VIDEO. Help, ik werk in shifts en mijn slaapritme is volledig verstoord: wat kan ik doen?
Win een boxspring van Grisar Slaapcomfort of een slaaptraining
Nieuw rapport: “Overheid moet 3.800 hectare onbebouwd woongebied in Limburg schrappen”
Afscheid van journalist Lode Ramaekers (79) - de man die door Jef Vermassen zijn bloedbroeder werd genoemd