Tony Waegeman aan de gerestaureerde ruïne van de waterburcht van Pietersheim, nu ook een poort van het nationaal park. — © Sven Dillen
Archeoloog bundelt bijna duizend jaar Pietersheim in overzichtswerk: “Vertelt in miniatuur het verhaal van een hele regio”
Lanaken -
Complex. En toch zet archeoloog Tony Waegeman zijn tanden in het verhaal van bijna duizend jaar Pietersheim. Deel één van dit overzichtswerk is net uit. “De waterburcht heb ik jaren mee opgegraven. Mijn oude prof zei altijd: ‘Als je de historische achtergrond kent, versta je wat je opgraaft.’ En hij had gelijk.”
Jan Bex
Boek werpt nieuw licht op Tongerse held: “Ambiorix was geen vrijheidsstrijder, maar een ordinaire opportunist”
Twee “grootste en meest complete werkplaatsen voor mummificatie blootgelegd in Egypte
Historische fietspaal in Lummen in ere hersteld na ongeval
Heersenaar Raf vond de ‘Schat van Ambiorix’ op zijn fruitboomgaard en is nu 316.000 euro rijker
Experts over Vlaamse canon: “Een gemiste kans voor de aparte Limburgse geschiedenis”
Patrik Hrosovsky zet KRC Genk met belangrijk doelpunt op weg naar zege: “We kunnen blijven dromen”
Knieblessure Bryan Heynen valt mee: “Emotioneel omdat ik team niet kon helpen”
Ja, het kan nog! KRC Genk houdt zijn kans op vijfde titel gaaf met zege op Club Brugge
ANALYSE. Stef Wijnants: “Tolu zakte zwaar door het ijs, Genk moet volgende week stuk sterker voor de dag komen”
Overwinningsfeest voor Erdogan loopt uit de hand in Genkse Stalenstraat: “Stuk straat als driftzone”
Wit-Russische president Loekasjenko “in kritieke toestand naar ziekenhuis gebracht” na bezoek aan Poetin
Magnette sluit federale oppositie niet uit
Loper met hartaanval naar ziekenhuis overgebracht tijdens 20 km door Brussel
Nadir aarzelt niet als hij vrouw in de Maas ziet vallen en springt erachteraan
Fietsers en buurtbewoners hekelen verkeerssituatie na dodelijk ongeval: “Een mirakel dat dit niet eerder gebeurde”
Premier De Croo over ruildeal Vandecasteele: “Iran had niet veel geduld meer”