Een blauw vinkje in ruil voor vijftien dollar? “Ik vind het oplichting”

Hasselt -

Binnenkort biedt Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, een betalende formule aan naar het voorbeeld van Twitter. Is het een interessant voorstel? Of zien jongeren het niet zitten om te betalen voor hun ‘gratis’ hobby?

Feraye Ozyurek

“Ik zou het veel leuker vinden als ik dat vinkje zou verdienen”, vertelt Jessy (22). Ook Kaan (19) vindt het geen meerwaarde: “Ik vind het niet belangrijk dat er een vinkje naast mijn naam staat, dat is eerder voor iemand die te veel geld op zak heeft.”

Bjorgen (19) zou wel een abonnement aanschaffen: “Ik wil leerkracht LO worden en zo veel mogelijk jongeren aanzetten om te sporten. Op deze manier kan ik ze makkelijker bereiken.” Luca (21) ziet er ook het nut van in: “Bekende influencers hebben al een blauw vinkje, maar voor een micro-influencer zoals ik is zo’n abonnement wel handig.”(feok)

Aangeboden door onze partners