Diesel wordt woensdag duurder: hoogste prijs sinds eind januari

De dieselprijs gaat woensdag de hoogte in. De maximumprijs van een liter diesel (B7) stijgt dan met 4,7 cent tot 1,79 euro. Dat meldt de federale overheidsdienst Economie. Het gaat om het hoogste prijsniveau sinds eind januari, begin februari. Toen lag het prijsplafond op 1,832 euro.

jvhBron: BELGA

Ook de prijs van stookolie zal de hoogte ingaan. Bij een bestelling vanaf 2.000 liter betaalt de consument dan maximaal 0,9658 euro per liter voor gasolie verwarming 50S. Het gaat om een stijging met 1,87 cent. Bij kleinere bestellingen zit de prijs na zowat twee weken opnieuw boven de euro: +1,88 cent tot 1,0014 euro per liter.

De prijsstijgingen vloeien voort uit de schommelingen van de noteringen van de olieproducten, en de biocomponenten in de brandstoffen,  op de internationale markten.

Aangeboden door onze partners