Jelle Engelbosch (N-VA). — © Tom Palmaers
Jelle Engelbosch (N-VA) stopt met politiek
Jelle Engelbosch (N-VA) stapt met onmiddellijke ingang uit de politiek. Dat heeft hij woensdag zelf bekendgemaakt op sociale media. Engelbosch stond in oktober op het punt burgemeester te worden van Sint-Truiden, maar zag na een kritische audit daarvan af.
De politieke carrière van Jelle Engelbosch is voorbij. Dat heeft hij zelf aangekondigd op Facebook. Engelbosch werd in oktober vorig jaar nog voorgedragen als nieuwe burgemeester van Sint-Truiden, nadat Veerle Heeren (cd&v) opstapte. Maar na een kritisch rapport van Audit Vlaanderen, waarin sprake was van een “schijn van belangenvermenging”, besloot Engelbosch nog voor zijn aanstelling een stap terug te zetten. Hij nam toen ook al meteen afscheid als schepen. Nu beslist hij dus volledig met alle politieke activiteiten te stoppen.
Definitief punt
“Trots op mijn politieke verwezenlijkingen de afgelopen 10 jaar zet ik vandaag een definitief punt achter mijn verder politiek engagement”, aldus Engelbosch op Facebook. “Ik stop als gemeenteraadslid en zal ook niet langer actief zijn binnen het partijbestuur van N-VA. Ik ben mijn partij dankbaar voor de kansen die ik heb gekregen om belangrijke dossier te kunnen verwezenlijken voor Vlaanderen en Sint-Truiden en hun blijvende steun en vertrouwen in moeilijke periodes. Ik wens mijn opvolgers alle succes om in Sint-Truiden het gestarte werk verder te zetten.”
Onderzoek loopt
Tegen Engelbosch loopt op dit moment nog altijd een opsporingsverzoek rond mogelijke valsheid in geschriften. Dat onderzoek is het gevolg van het rapport van Audit Vlaanderen.
Engelbosch was vijf jaar Vlaams Parlementslid (2014-2019), voor hij in 2019 schepen werd in de door Veerle Heeren (cd&v) geleide coalitie van cd&v, N-VA en Open Vld. Toen Heeren in 2021 tijdelijk werd geschorst na het vaccinatieschandaal in de stad, was Engelbosch drie maanden waarnemend burgemeester.
Jelle Engelbosch stapt nu helemaal uit de politiek
Onderzoeken bij parket en tuchtcommissie naar valsheid in geschrifte en lening
De sjerp-estafette van Sint-Truiden: vijf burgemeesters in 2022
Aanwezigheid advocaat op “geheime zitting” in Sint-Truiden zorgt voor nieuwe klacht bij gouverneur
Discussie over Auditrapport op Truiense raad: “Ik wil wel, maar mag hier van de wet niet reageren”
Miljoenendeals, dure etentjes en 1.000 euro per uur voor zijn ex: het luxeleven van Tony Coonen
Genkse pizzabakker en drie andere vermeende leden van ‘ndrangheta overgeleverd aan Italië, advocaten in beroep
De Voorzorg liep bijna 3 miljoen euro mis bij vastgoeddeals van Tony Coonen
Van KRC Genk tot Champions League-winnaar? Terug naar de Genkse jaren van KDB: “De wereld kon hem gestolen worden”
Marc Coucke koopt een derde dino voor in Durbuy: “Wat een monster! Het is écht zot”
De mysteries van Vlaanderen: waarom Brel in Limburg zijn grote doorbraak kreeg