© BELGAONTHESPOT
Voortaan is het mogelijk om meer dan één keer van geslacht en voornaam te veranderen
Het wordt voortaan principieel mogelijk meer dan een keer van geslacht en voornaam te veranderen. En dat zal via een eenvoudige procedure bij de ambtenaar van de burgerlijke stand kunnen. Dat staat in een aanpassing van de Transgenderwet, waarvoor de federale regering vrijdag het licht op groen heeft gezet.
Met de wetswijziging komt minister van Justitie Vincent Van Quickenborne (Open Vld) tegemoet aan een arrest van het Grondwettelijk Hof. Mensen die voor de tweede keer hun geslachtsregistratie of voornaam willen aanpassen, moesten volgens de Transgenderwet van 2017 via de familierechtbank passeren en dat met een omslachtige procedure. Daarna nog eens de geslachtsregistratie aanpassen - of de voornaam - kon niet meer.
Die “principiële onherroepelijkheid” was het Grondwettelijk Hof een doorn in het oog, omdat het een schending van het gelijkheidsbeginsel inhoudt. Vandaar dat Van Quickenborne die onherroepelijkheid schrapt, net als de procedure voor de familierechtbank. Je hoeft bovendien geen tweede keer na elkaar, met een bepaalde termijn ertussen, formeel te bevestigen dat je wel degelijk wil overgaan tot het aanpassen van de geslachtsregistratie of de voornaam.
Het gaat om een eerste fase van de reparatie. Bij de tweede fase zal het luik van de erkenningsmogelijkheid voor personen met een non-binaire genderidentiteit worden aangepakt. Het Grondwettelijk Hof stelde immers ook dat het ontbreken van deze mogelijkheid het gelijkheidsbeginsel schendt voor wie zichzelf niet in de categorie van man noch vrouw kan plaatsen.
Veelbesproken dragshow in Sint-Truiden krijgt vervolg: “Tweede show wordt nog groter en met nog meer glitter”
“In een liberale samenleving heeft niemand zaken met andermans gender of geslachtsbeleving”
Topless zwemmen voor vrouwen? Er is geen vragende partij in Limburg of Vlaanderen
Nieuw kaartspel van scouts heeft geen heren, dames of boeren meer: “Genders zijn gelijk”
Vivaldi-regering knipt geslacht van uw identiteitskaart
Miljoenendeals, dure etentjes en 1.000 euro per uur voor zijn ex: het luxeleven van Tony Coonen
Krijgen we een hittegolf of niet? “Dit is de eerste tropische dag van de zomer”
Progeriapatiënt Michiel wordt 25: “Net hersteld van zware openhartoperatie”
Honderden motards nemen afscheid van Genks cultfiguur Willy: “Indrukwekkend en hartverwarmend”
Nadja Vananroye (Wit-Gele Kruis Limburg) “We zullen met zijn allen weer meer voor elkaar moeten gaan zorgen”
Mag je nu autorijden met slippers? “Ik zou de bestuurder altijd vrijspreken”