Poetin is er nog altijd van overtuigd dat Rusland de oorlog kan winnen. — © AP
Succesvolle Oekraïense tegenoffensieven overtuigen Poetin niet om te onderhandelen
Volgens Amerikaanse experts overtuigen de succesvolle tegenoffensieven van Oekraïne de Russische president Poetin niet om te onderhandelen. Hij zou nog altijd geloven in een volledige overwinning.
Volgens de Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) is Poetin ervan overtuigd dat hij de oorlog in Oekraïne nog steeds kan winnen. Ofwel door Oekraïne militair te veroveren, ofwel na een overgave nadat het Westen is gestopt met Oekraïne te steunen. De succesvolle tegenoffensieven van Oekraïne in Charkov en Cherson hebben de Russische president niet van mening veranderd.
Poetin zou volgens de ISW zelfs extra moeite doen om te zijn leger klaar te maken voor een langdurige oorlog. Zo begon hij in de herfst van 2022 met de mobilisatie van 300.000 extra reservisten. Ook zijn er 40.000 gevangenen gerekruteerd voor Wagner. En met zijn toespraak zaterdag waarin de Russische president aankondigde dat er tactische kernwapens in Wit-Rusland komen, zou hij volgens de denktank nog een stap verder gaan.
Noodzakelijk, maar niet voldoende
De ISW denkt dat meerdere succesvolle Oekraïense tegenoffensieven noodzakelijk zijn om Poetin te overtuigen om wel te onderhandelen. Maar dat alleen is volgens de denktank niet voldoende. De president zou ook niet bereid zijn om “militaire omstandigheden te creëren die gunstig genoeg zijn voor Oekraïne en het Westen” om vrede te bespreken.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Slachtoffers van mijnen in Oekraïne getuigen: “Ik trapte op een vlindermijn en de explosie rukte mijn linkervoet af”
De gruwel van het ergste mijnenveld ter wereld: “Niet per se gemaakt om te doden, wel om mensen te doen lijden”
Russische minister van Buitenlandse Zaken: “Westen speelt met vuur als het F-16’s levert”
Russische staatsmedia willen zesdaagse werkweek “in het licht van economische behoeftes van de oorlog”
Verjaardag Oekraïense hoofdstad start in mineur: dodelijk slachtoffer na “massale” drone-aanval op Kiev
Patrik Hrosovsky zet KRC Genk met belangrijk doelpunt op weg naar zege: “We kunnen blijven dromen”
Knieblessure Bryan Heynen valt mee: “Emotioneel omdat ik team niet kon helpen”
Ja, het kan nog! KRC Genk houdt zijn kans op vijfde titel gaaf met zege op Club Brugge
ANALYSE. Stef Wijnants: “Tolu zakte zwaar door het ijs, Genk moet volgende week stuk sterker voor de dag komen”
Overwinningsfeest voor Erdogan loopt uit de hand in Genkse Stalenstraat: “Stuk straat als driftzone”
Wit-Russische president Loekasjenko “in kritieke toestand naar ziekenhuis gebracht” na bezoek aan Poetin