© Shutterstock
Wetenschappelijke ontdekking zou het makkelijker kunnen maken om op gewicht te blijven na een dieet
Diëten of niet, het is een vraag waarop de antwoorden voor verdeeldheid zorgen. Terwijl sommigen zweren bij het ene dieet na het andere, zijn er anderen die niet geloven in diëten. “Die kilo’s komen er nadien toch weer bij”, is een veelgehoorde uitleg. Dat argument blijkt niet uit de lucht gegrepen. Onderzoekers achterhaalden nu ook waarom dat zo is.
Eerder onderzoek van het National institute of diabetes & digestive & kidney diseases bewees het al: ongeveer de helft van de diëters heeft er na twee jaar tijd de helft van de verloren kilo’s weer bij. Na vijf jaar is dat zelfs het geval voor 80% onder hen. Een vervelend fenomeen voor wie op zoek is naar een blijvende oplossing voor overtollige kilo’s. Maar ook een heel logisch fenomeen, zo blijkt uit een nieuw onderzoek van het Max planck institute for metabolism research en Harvard Medical School.
Toekomstmuziek
Volgens de wetenschappers doet er zich iets bijzonders voor in onze hersenen wanneer we op dieet zijn. Onze agouti-related peptide-neuronen in de hypothalamus zouden op dat moment namelijk veel sterkere hongersignalen uitsturen dan gebruikelijk. Dat effect zou nadien niet meer verdwijnen. Resultaat: het dieet is officieel voorbij, we hebben meer honger dan voordien en eten de kilo’s er dus vlotjes weer aan.
Hoewel de ontdekking nog niet voor een onmiddellijke dieetoplossing zorgt, is het wel een belangrijk inzicht. De onderzoekers hopen om in de toekomst een manier te vinden om veilig in te spelen op de neuronen en zo gewichtstoename na een dieet op de lange termijn te vermijden.
Boze mijnwerkers trekken door Hasselt: “We zijn niet van plan om ons te laten benadelen”
Koningin Mathilde ontvangt eredoctoraat van de UHasselt: “Dit laat me niet onberoerd”
Bestuurder (21) in snelrecht gedagvaard na inrijden op politie in Heusden-Zolder
Waarom reageerden jongeren zo hevig op topless vrouw? “Typisch verzet tegen de dominante cultuur”
Wat heeft Oekraïne te winnen met droneaanval op Moskou? “Ze mogen niet dezelfde fouten als de Russen maken”
Sint-Truiden verlengt preventieve schorsing financieel directeur met 6 maanden