Chinees president Xi Jinping. — © AP
President Xi Jinping is China aan het voorbereiden op oorlog, zegt toonaangevend tijdschrift
Steeds meer indicaties wijzen erop dat Chinees president Xi Jinping zijn land aan het voorbereiden is op een oorlog, dat schrijft het invloedrijke Amerikaanse tijdschrift Foreign Affairs. Hij hintte daar in vier verschillende toespraken naar, zeggend dat de Chinezen moeten “durven vechten”. Ook kondigde de regering aan het defensiebudget te verhogen en openden sinds december verschillende rekruteringscentra in het land.
Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van het Chinese parlement en zijn hoogste politieke adviesorgaan verwees Xi Jinping in zijn speeches naar de Verenigde Staten als de vijand van China. De huidige problemen in China zouden te wijten zijn aan westerse landen die hen klein willen houden. “De komende tijd zullen de risico’s en uitdagingen waar we voor staan alleen maar groter en ernstiger worden”, aldus Xi.
Hij roept dan ook op tot het verenigen van het moederland. “Alleen als alle mensen hetzelfde denken, samen hard werken, elkaar helpen, zich verenigen als één, durven vechten én daar goed in zijn, kunnen ze nieuwe en grotere overwinningen blijven behalen.”
Hoger defensiebudget en opening rekruteringscentra
En zijn woorden worden vergezeld van daden. De president moedigt bedrijven aan om te investeren in de militaire en strategische doelen van China. Daarnaast introduceerde de Chinese regering nieuwe wetten rond militaire paraatheid en zal ze haar defensiebudget verhogen met 7,2 procent. Ook kwamen er verschillende schuilkelders en zeker één “noodhospitaal voor oorlogstijd” bij en openden sinds december verschillende rekruteringscentra in het hele land.
Volgens Foreign Affairs is het daarom niet zeker dat er effectief een conflict zal komen “en het dreigt op dit moment ook niet”. Maar beleidsmakers en bedrijfsleiders wereldwijd gaan er beter niet te licht over. “Als Xi zegt dat hij zich klaarmaakt voor oorlog, zou het dwaas zijn om hem niet ernstig te nemen.”
Hitte slaat ongenadig toe in China: varkens stikken, vissen “dodelijk verbrand”
Chinese president Xi waarschuwt voor “zware tijden” en vraagt veiligheidsdiensten om klaar te zijn voor “worst case scenario’s”
Pentagon: “China weigerde ontmoeting met Amerikaanse minister van Defensie”
China lanceert dinsdag nieuwe bemande ruimtemissie
Eeuwenlang verdwenen schat uit Chinese Ming-dynastie ontdekt, waarde: 4 miljoen euro… per stuk
Genkies uit hele wereld duimen mee: “ We geloven nog steeds dat de titel kan”
Spelers komen toe aan stadion Genk: “Eerst ontbijten, dan trainen”
Dimitri de Condé: “KRC Genk is gegroeid van gezapige naar ambitieuze familieclub”
Het grote titeldebat met Franky Van der Elst, Jan Ceulemans en René Vandereycken: “Antwerp heeft nog altijd de beste papieren”
Zo kunnen jonge Limburgse daders het goedmaken: confrontatie met slachtoffer en werken in rusthuis
“Kans op hittegolf is vanaf volgende week vrijdag realistisch”