Spaans Huis Diest ingestort

Namiddag is in Diest een historisch gebouw ingestort. Het gaat om het Spaans Huis in de Michel Theysstraat.

Belga

Volgens de lokale brandweer is de achtergevel van het huis ingestort en zouden er geen gewonden gevallen zijn. Wel raakten verschillende wagens van werknemers van het Diestse Algemeen Ziekenhuis beschadigd.

Het Spaans Huis dateerde uit de 16de eeuw en was een geklasseerd monument. Volgens de brandweer verkeerde het in zeer slechte staat. Het gebouw, dat eigendom is van een immobiliënmaatschappij uit Zonhoven, stond al jaren leeg. Vermoedelijk was het daardoor erg verzwakt. De juiste oorzaak van de instorting moet nog onderzocht worden.

Woensdag zou een expertise plaatsvinden met mensen van de dienst Monumentenzorg om te zien of het gebouw nog kan gered worden, mits de nodige instandhoudings- en restauratiewerken.

Aangeboden door onze partners

Hoofdpunten

Meest gelezen uit de buurt